Ay durmuyor…

11/05/2020 21:39 1155

AK Parti İl Başkanı Avukat Mehmet Ay, göreve geldiği günden bu yana dur durak bilmiyor. Bu koronavirüs salgınında bile partilileri, ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları ile milletvekilleri ile, genel başkan yardımcıları ile irtibatı iletişimi koparmadan durmaksızın çalışmaya devam ediyor. Tabi siyaset tembel adam işi değil, çok çalışma gerektiren bir iştir

İstişare kanallar hep açık olan AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, 50 kişilik yeni yönetim kurulunu kapsayıcı, katılımcı ve eşitlikçi bir liste şeklinde hazırlamıştı.  Kadınlar ve gençlere de önem veren Mehmet Ay, bu yönetimiyle kadınların yetenekleri ile gençlerin dinamizmini birleştirerek sinerjisi yüksek bir yönetim oluşturdu tabi ki. Ortak akıl, istişare ve aklıselim ile çalışıyor. Mehmet Ay, Adana'da AK Parti’nin, aksiyona dönüşecek yeni bir başarı hikayesini yazacaktır.

Alkışlar Murat Sancak’a

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak'ın talimatıyla kulübe hizmet etmiş ve ebediyete intikal etmiş başkanların isimlerini yaşatmak adına, önemli bir proje hayata geçti.

Tesislerde bulunan bazı salonlara merhum başkanların isimleri verildi. Adana Demispor'un ilkelerinden birisi 'Vefa' duygusudur. Bu duyguyu gelecek nesillere taşımak adına bu dokunuşları ancak yüreği güzel bir insan düşünürdü.

O da, Başkan Murat Sancak işte.

Kulübün ilk Başkanı Eşref Demirağ'ın ismini 'Fitness Salonu'na, Adana Demirspor’a büyük hizmetler vererek önemli başarıların kazandırılmasında büyük pay sahibi efsane başkanlardan Hacı Döner'in ismini 'Toplantı Salonu'na,  Mavi Lacivertli renkler uğruna verdiği mücadele ile herkesin takdirini kazanmış ve bu uğurda canını vermiş başkanlardan Bekir Çınar'ın ismini de futbolcuların zamanının büyük bir bölümünü geçirdiği 'Dinlenme Salonu' na verdi.

Bunlar önemli ve büyük yüreğe temas eden  dokunuşlar…

‘Devamı gelecek’ dedi Murat Sancak, ne diyeyim Başkan büyüksün.

 

Günün sözü

 

“İnsanları yorgun kılan hayat değil taşıdığı maskelerdir.” W. Shakespeare

Günün kitabı

 

 İSTİHBARATÇI BİR BEKTAŞİNİN HATIRALARI

 

YAZAR:     ALİ RIZA ÖGE

 

Günün ismi

 

ADANA EMNİYET MÜDÜRÜ ZAFER AKTAŞ
 

Çimdik
 

 

Sokağa çıkılan normal zamanlarda maske takma zorunluluğunu unutanları bir çimdikleyeyim Allah korusun ikinci dalga olursa telafisi imkansız olur. Sağlık Bakanımızın uyarılarını dikkate alın.

 

Haşarı soruyor

  

-Büyükşehir Belediyesi’nin Karataş’ta gıda yardımı yaparken, ihtiyacı olan ve ‘Evladım bana da yardım edin kimim, kimsem yok’ diyen yaşlı bir kadına ‘kime oy verdiysen git ondan iste sen’ diyerek terbiyesizlik eden görevlinin, kim olduğunu biliyor musunuz?

 

-Soner Çetin’in “Yılın Annesi” ne Atatürk büstü hediye ettiğini biliyor musunuz?

 

-Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın hafta sonu 540 polis ile NARKOTİK uygulaması yaptığını ve bu pandemi günlerinde bile uyuşturucuyla savaşa devam ettiğini biliyor musunuz?

 

-Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ın vefalı bir başkan olduğunu, kulübe hizmet etmiş ve ebediyete intikal etmiş başkanların isimlerini yaşatmak adına önemli bir projeyi hayata geçirdiğini biliyor musunuz?