Avrupa Avrupa duy sesimizi

14/01/2022 20:25 1007

Adana Demirspor ligin ikinci yarısına Fenerbahçe deplasmanın da çok önemli bir galibiyet alarak başladı. Üstelik Balotelli başta olmak üzere önemli eksikleri olduğu halde son derece güzel bir oyunla aldı bu galibiyeti. Montella gediği günden bugüne kadar neden başarılı olduğu sorusuna aslında Fenerbahçe maçı tipik bir örnektir. İtalyan hoca bir sistem takımı kurmuş bu sistemde hangi futbolcunun oynayacağı çokta önemli değil çünkü sahada olan isimler bu sistem içerisinde görevlerini en iyi şekilde yapıyor. Her maç ayrı bir futbolcunun ön plana çıktığını görüyoruz bir maç Yunus sahneye çıkıyorsa diğer maç Balotelli, bir başka maç Gökhan İnler ve diğer isimler fark yaratıyor.

Yani Montella elindeki futbolcu kadrosunu son derece verimli kullanıyor. Bunu yaparken de asla defansif bir futbolu tercih etmiyor. Özellikle bu maçta da gördük ki 90 dakika boyunca hücum etmeyi isteyen tüm hatlarıyla futbol oynamayı düşünen bir takım vardı sahada. Alınan bu galibiyetle Adana Demirspor sıralamada 4. lüğe yerleşti ve şuan Avrupa potasında. Tabi yazımın başlığında da belirttiğim gibi taraftarlar içten içten neden olmasını seslendirmeye başladılar hatta pasaport hazırlığında olanlar bile var. Bu sezon olur yada olmaz bilemem ama zaten süreklide belirttiğim gibi Başkan Murat Sancak öncelikli hedefin ligde kalmak olduğunu defalarca yineledi tabi ki daha ilerisi neden olmasın.

Her şeyden önemlisi Adana Demirspor’un ayakları yere sağlam basıyor. Ligin ikinci yarısı ilk yarısına göre daha zor geçecektir. Bu yüzden maç maç giderek sezon sonunu görmek önemli. Takıma birkaç takviyede yapılamaya başlandı. Maç sonrası Başkan Murat Sancak’ın konuşmalarını da dikkatle dinledi. Başkan gerçekten gemiye son derece iyi bir kaptanlık yapıyor ve lider özelliğini bu maç sonu konuşmasından net bir şekilde görebiliyorsunuz. Emminim tüm Adana Demirsporlular galibiyet sonrası Başkan Murat Sancak’ın konuşmalarıyla gururlanmışlardır.

Şimdi hedef Kayseri uzun sayılabilecek bir aranın ardından takım Adana’da yani kendi evinde maçını oynayacak. Taraftar stadı yine dolduracak ve tabi ki temennimiz  haneye bir üç puan daha yazılacak. Bu arada Adana Demirspor’un kupada da yoluna devam ettiğini dünürsek bana göre kupada yarı final yada final görebilecek bir durum var ortada yani en başta ne demiştik “Avrupa Avrupa duy sesimizi”