ASKİ SPOR DA KÖTÜ GİDİŞ SÜRÜYOR

06/11/2017 01:55 1268

Lige sancılı başlayan Askispor hafta arası yeni transferi Simss’inde yer aldığı kadroyla Çukurova Basketbola yenilmekten kurtulamadı.

Geçen hafta kadroya dahil olan Kamile ve Simms ile Çukurova müsabakasına mutlak kazanmak hedefiyle başlayan Askispor müsabakanın hemen başında geriye düştü ve ilk periyotu 20-13 geride kapadı. Daha sonra Snow, Kamile ve Simms’in katkılarıyla ilk yarıyı 34-11 önde bitirdi. Müsabakanın 3. periyotunda her iki takımda kora kor mücadele ettiler. Askispor’un Türk oyuncularının skora katkısı olmayınca 60 sayı civarında skor üreten Askispor rakibi Çukurova basketbol takımının Türk oyuncuları Fatmanur ve Gökşe’nin yabancı oyunculara skor olarak katkı koymasıyla bu müsabakayı 67-62 önde kapatarak Mersin’e kazançlı döndüler.

Bu müsabakanın Askispor adına çok önemli olduğunu düşünecek olursak özellikle Simms, Kamile ve Snow’ un yanı sıra Melike'nin de kenara gelmeden oynaması şarttı. Ancak en kritik yerde Simss ve Melike'nin kenara gelmesi Çukurova’ nın geride götürdüğü müsabakayı bence kazanmasına neden oldu. Çünkü büyük ümitlerle ve büyük paralarla alınan Simms için ve Askispor için bu müsabakanın kazanılması şarttı. Galibiyet hanesinde kazancı olmayan Askispor evinde Botaşspor, Hatay Büyükşehir ve Çukurova olmak üzere 3 müsabakayı da kaybetmiş oldu.

Şuan Becker takımını saymaz isek İÜSK ve Beşiktaş ligin sonunda bulunuyor. Ancak Beşiktaş’ın toparlanacağını varsayarsak Askispor’un mutlaka hemen ayağa kalkması  gerek. Şuan Milli takım ve Becker maçını göz önünde bulundurursak bir yirmi günlük çalışma süresi var yabancı oyuncular dahil hiç izin yapmadan bu yirmi günlük süreci mutlaka çok çalışarak ve hatta hazırlık müsabakası yaparak değerlendirmek şart. Aksi takdirde Adana’da ilk oynayacağımız Samsun Canik maçını da kaybedersek bence Askispor’u çok kötü günler bekliyor. Bu yüzden çalışmaya ara vermemek şart.