Asayiş berkemal mi?

17/11/2022 02:13 389

“Ben bu şehirde üç çocuğumla birlikte yaşıyorum” diyor Emniyet Müdürü Doğan İnci…

Yani, çocuklarımın güvenliği ve huzuru neyse, çocuklarınızın da güvenliği ve huzuru öyle demeye getiriyor.

Adana’nın zor bir şehir olduğunu söylerken, bunun üstesinden gelecek tecrübeli ve başarılı kadroların da 24 saat görevlerinin başında olduğunu vurguluyor.

Ve ekliyor; “Gücümüzü vatandaşlarımızdan alıyoruz”

***
Bildiğiniz gibi, gazetemizin ‘Geleneksel Kahvaltı Sofraları” toplantıları yeni yayın dönemiyle birlikte başladı. Tabi 5 Ocak Gazetesi’nin ‘beyin fırtınası’ şeklinde gerçekleşen ve artık yıllardır kalitesini artıran bir grafikle Adana’nın klasikleşen bir geleneği oldu.

Bu toplantılarda; kentin sorunlarına çözümler aranıyor. Konular, ilgililere iletiliyor ve çözüm odaklı fikir alışverişi yapılıyor. Her toplantı, ardından kent gündemine damga vuruyor. Yani Adana’nın gündemini bu kentin yayıncılıkta amiral gemisi olan 5 Ocak gazetesi belirliyor.

Konuğumuz Emniyet Müdürü Doğan İnci..

İlk sorumuz tabi tüm Türkiye’nin merak ettiği konu,

Adana’da asayiş berkemal mi?

***

Müdür İnci bu konuda samimi ve içten cevaplar veriyor.

“Adana zor bir şehir, ancak bizler de bunun üstesinden gelecek kadroya ve tecrübeye sahibiz.  Allah’a şükür şehrimizde çok büyük, vahim önemli bir olayımız yok. Üstesinden gelmesini biliyoruz. Ama Adana hareketli bir şehir. Adana’da asayiş berkemal” diyor.

“Adana’ya haksızlık etmeyelim bu kentte vatandaşın birbirine saygı kültürü var. Bu da çok önemli.” diye ekliyor,

 ***

Önemli bir cümle daha kuruyor Müdür İnci.. Biz de bu cümlesini manşetimizin başlığına taşıyoruz

 “Gücümüzü vatandaştan alıyoruz”

15 Haziran 2020 tarihli kararname ile Adana Emniyet Müdürü olarak atandı ve 22 Haziran’da hemen görevine başladı. Emniyet Müdürü Doğan İnci evli ve 3 çocuk babası.

“Ben bu şehirde çocuklarımla birlikte yaşıyorum” diyor ve kendi çocukları ve Adana’daki her annenin evladı için, beyaz zehir tacirlerine karşı, amansız bir mücadele veriyor.

Bu konuda anne-babalara büyük görev düştüğünü söylüyor.

Doğru, anne ve babalar çocuklarını takip altında tutmalı, bu işin başka çözüm yolu yok!

Anneler çocuklarının kıyafetlerinde, ceplerinde ne var bilir, kimle oturup kalkıyor, kimle arkadaşlık ediyor bilir,

nereye gidiyor, ne kadar para harcıyor bilir.

“Her anne en iyi narkotik polisimizdir” sözü çok doğru. Eğer çocuklarımıza biz sahip çıkmazsak, başkaları sahip çıkar. Ne yazık ki birçok gencin geri dönüşü olmayan yollara girerek, hayatlarını kararttıklarına, hatta hayatlarını kaybettiklerine üzülerek şahit oluyoruz. Bu konuda gerçekten ailelere çok büyük sorumluluk düşüyor.

Polisin en büyük ödülü, yaptığı işlerden geri dönüşlerin olumlu olması, vatandaşın takdir etmesi. Canla başla çalışan polislerimiz, huzur ve güvenliğimiz için görev başındalar.  Milyonları ağırlayan kentimizde, bir kişinin dahi burnu kanamıyor, gerek Lezzet Festivali, gerek Portakal Çiçeği Karnavalı, gerek Uluslararası Altın Koza Film Festivali, gerekse Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nde… Adana Emniyeti bu konuda gerçekten çok başarılı.

Kentimiz insanı da olumsuzluklara müsaade etmiyor, tüm misafirperverliği ile gelen herkese kucak açıyor.

***

Adana’ya atandığından bu yana Emniyet Müdürü Doğan İnci, başta uyuşturucu olmak üzere tüm suç örgütlerine savaş açtı.  Önceki emniyet müdürlerimiz Adana’da uyuşturucu ve terör ile mücadele konusunda büyük hizmetler verdi. Aynı biçimde Doğan İnci de mücadelede çıtayı yükselterek sürdürüyor. Adana’da terör, uyuşturucu, arazi mafyası, fuhuş çeteleri kaçakçılık, organize suçlar, siber suçlar gibi öne çıkan konular da dahil olmak üzere, suçun hiçbir çeşidine geçit verilmeyeceği konusundaki kararlılığıyla, suçlulara korku saldı.

Türkiye’de ses getiren operasyonlara imza attı.  İçişleri Bakanı, Müdür İnci ve Adana Emniyetini, suçla mücadelelerinden ötürü defalarca tebrik etti.

***

2020 yılı Kasım ayında Müdür İnci ile yaptığımız ilk Kahvaltılı toplantıda “Adana bize güvensin” demiş ve biz de bu sözünü manşetimizin başlığına taşımıştık.
Adana halkı Müdür İnci’ye güvendi. O günden bu güne,

Münferit olaylar olsa da kentin genelinde huzur iklimi hâkim. 

Hal böyle olunca hem Müdür Doğan İnci, hem de Adana Emniyetinde görevli tüm personel, bir alkışı hak ediyor.