Artık seneyi düşünmek gerek…

28/05/2019 03:15 44276

 

 

İlk maçta alınan beraberlikten sonra deplasmandaki maçın havasının iyi yada kötü olması Demirspor’un göstereceği performansa kaldı. Bir sezonun emeği ya galip gelinip final maçına kalınacak ya da kaybedilip lig bitecek. Bunlardan başka alternatifinin olmayacağı düşünüldüğünde ne kadar zor bir karşılaşma bizleri bekliyor desek yanlış olmaz.

Demirspor’un gol yemediği her dakika bana göre avantajlı olan taraftı. Baskı yiyebilir maçın başı itibariyle. Eğer golü yemez ise bu baskı süresince ilerleyen dakikalarda Hatayspor defansında boşluklar bulabilir.

Demirspor maça Pote’siz başlayarak ilk hedefinin gol yememek olduğunu düşündürdü. Bununla birlikte bulacağı gol ile turu geçmek istiyor. Bu düşüncesine de Berk Yıldız’ın mükemmel golü ile elde etti. Sonucu elde eden Demirspor futbolcularının göstereceği mücadele finale gidip gitmeyeceğini belirleyecek. Maçtan önce Demirspor hocası kendince bir senaryo yaratsa anca bu kadar güzel olabilirdi. İlk yarı itibariyle.

Demirspor ikinci yarıya Pote’yi oyuna alarak başladı. Anlaşılan Ümit hoca topun ileride kalması ve yakalanılacak pozisyonlarda golü bulmayı düşündü. Hatayspor’un baskısını kırmak istiyorsa Demirspor, bol pas yapıp topu ileride tutması gerekiyor.

VAR uygulaması sezon başından beri olsa belki de Demirspor ligdeki konumu farklı olabilirdi. Nitekim VAR sayesinde iptal edilen gol Demirspor için uyarı diyebiliriz. Bir an evvel önlem alması gerekiyor. Demirspor’un mağlup duruma düşeceğini bilmek için kahin olmaya gerek yok.

Baskı yiyorsunuz fakat baskıyı kırmak için yapılan bir şey yok. Bekleniyor ki Hatayspor ne yapacak? Hatayspor’da istekli arzulu ve ligdeki konumunu hak eder şekilde oynayarak sayılmayan iki golüne rağmen oyun anlayışında değişikliğe gitmeyerek iki gol buldu.

Demirspor 90. dakika göstermediği baskıyı uzatmalarda göstererek golü buldu. Tam umutların başka bahara kaldığı düşünüldüğünde sevinen Demirspor, aynı uzatma dakikalarında üzüntüyü tattı.

Bu saatten sonra Demirspor için yapılacak olan bu seneden ders çıkarıp önümüzdeki sezon Play-Off’a kalmadan direkt Süper lige çıkmanın hesaplarını yapmak.