Artık galibiyet zamanı geldi

04/11/2019 20:45 1838

Teknik Direktör Uğur Tütüneker, 1-1 biten Karagümrük maçındaki 11’e sadık kalarak aynı şekilde deplasmanda Akhisar’a karşı da sahaya sürdü. Biliyoruz ki Uğur hoca, kadro genelinde istikrardan yana ve belirlediği şablonu oturtmaya çalışıyor. Bu anlamda Karagümrük maçındaki mücadelenin de olumlu olduğunun altın çizerek Uğur hocanın doğru hamle yaptığına vurgu yapabiliriz.

Akhisar takımı geçtiğimiz sezon Süper ligde mücadele veriyordu ve kadrosunu iyi oyuncularla takviye ederek şampiyonluk parolasıyla lige girdi. Karşılaşmanın zorlu geçeceğini zaten maç öncesinde tüm herkes biliyordu. Adana Demirspor haddini bilerek Uğur hocanın istediği pas oyunun öne çıkararak oynamak istedi. Ancak Adana Demirspor’un orta sahadaki sıkıntısı yine görüldü. Altınordu deplasmanında olduğu gibi Akhisar maçında da rakip bu bölgeyi çabuk geçti. Dolayısıyla topun Demirspor’da fazla kalması pek mümkün olmadı. Uğur hoca bu anlamda bir türlü istediğini alamadığını düşünüyorum. Nitekim ev sahibi takımın 6. 22. 24. ve 28. Dakikalarda net pozisyonları golün habercisi oldu. Bu yarıda Demirspor 37. Dakikada Volkan ile etkili oldu. Zaten 42. Dakikada da Akhisar’ın Erhan ile golü geldi. Tabi bu yarıda Demirspor zorunlu iki oyuncu değişikliği yapmak zorunda kaldı. 10. Dakikada Mehmet Uslu ve 22. Dakikada Vedat, sedye ile oyundan çıkmak zorunda kaldılar. Bu da Uğur hocanın hamle anlamında elini zayıflattı.

İkinci yarıda Traore’nin orta alanda etkin rol üstlenmesiyle 52. Dakikada Volkan’ın beraberlik golü geldi. Sonrasında Demirspor, kora kor mücadelesi sonucunda sahadan 1 puanla ayrıldı.

Adana Demirspor’daki olumlu gelişme iki haftadır takımın istekli oluşu ve galibiyet isteği. Ancak gol atma konusunda Demirspor’un sıkıntısının devam ettiği de bir gerçek. Stokes bir an önce formunu bulmalı. Aksi takdirde Uğur hocanın başka formüller üzerinde durması gerekiyor.

İkincisi Vedat’ın oynadığı bölgede artık Koseçki’nin forma giymesi de şart gibi gözüküyor. Carayol’un da takıma girmesiyle Demirspor’un daha etkili futbol oynayacağını düşünüyorum.

Bu karşılaşmada kaleci Emrullah’ın , Karagümrük maçında olduğu gibi takımın en iyisi olduğunu söyleyebiliriz. Müthiş kurtarışlara yine imzasını attı. Kaptan Volkan yine istekli ve takımını taşıyan isimdi. Attığı gol ile takımına 1 puanı getirip kendisi adına da gol atma stresini de üzerinden atmış oldu. Orta alanda Traore ile Levent tamam ama Sinan’ın artık yeteneklerini ortaya çıkarmasını bekliyoruz. Bu anlamda o beklediğimiz Sinan artık gelmeli.

Cuma günü Eskişehir maçı var. Uğur hoca geleli 7 hafta oldu. Bu 7 hafta da sadece Bursa galibiyeti var. Oyuncuların da artık istekli ve mücadeleci futbollarını galibiyetle süslemelerinin vaktinin geldiğini anladıklarına inanıyorum. Artık galibiyet zamanı…