Arkasında kim var ?

16/03/2020 03:27 1489

Kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem ama bazı şeyler var insanı çileden çıkartıyor... Burası Adana'nın en işlek caddelerinden biri olan Vali Yolu, burada bir binanın önünde taksici esnafı,  Seyhan Belediyesi'nden aldığı yetki ile kafasına göre cep durak yapmış... Bir yandan kaldırım işgali var diğer taraftan apartman sakinlerinin şikayeti.. Buraya  hangi akılla izin verilmiş bunun bir açıklaması yapılması gerekmiyor mu?

Oldu o zaman, zaten Seyhan Belediyesi'nde, elini sallasan Başkan Yardımcısına değiyor  kafala birini al cep durağı...

Ohhh ne güzel iş!

ABB’de neler dönüyor?

Millete karşı oynuyorlar! Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde neler dönüyor? Yapılmak istenen dev projeleri kimler engelliyor?

Bakıyorsunuz harika bir Planetaryum kurulacak, öğrenciler kubbe altında astronomi ve uzay bilimlerini öğrenmek ve anlamak için geliştirilmiş bir merkezde deneyler yapacak ret oyu… Uluslararası kriterlerde bir tenis kompleksi yapılacak içerisinde 6 saha var, dev bir hizmet, Dünya Tenis Şampiyonası bu tesislerde yapılabilecek iken, tesisin yapılmasına ret oyu..

Tribüne oynuyorlar..!

İçerde suda yüzde 18 indirime anlaşıyorlar, Mecliste Başkan ‘siz içerde anlaşmışsınız zaten iki de benden olsun’ deyip yüzde 20 öneriyor.  Bu kulaklar bunları da duydu. Diyeceğim şu ki Ey Meclis Üyeleri, Ey yerel parlamentomuzun temsilcileri, Adana’ya yapılacak hizmetlere engel oluyorsunuz. YAPMAYIN!

Kim bu başkan vekili?

Önemli bir STK’nın başkan vekilinin ‘SENET’ işini konuşuyor bütün Adana… Senet elden ele dolaşmış şimdi malum gruplardan birinde. Onlar da tahsil etme yoluna gitmiş. Oysa senedi veren kişiye verilen ihale sözü de gerçekleşmemiş. Kim bu başkan vekili biz biliyoruz. Olayın daha da derin kısımlarını da biliyoruz.  Fakat soruşturmanın selameti açısından o şahsın adını yazmayacağım. Evet, soruşturma açılmış, hazırlık soruşturması. Eğer suç tespit edilirse ki mutlaka edilir. O zaman dava açılacak. Adana’nın önemli değerlerini (önemli bir sivil toplum kuruluşu) böyle mafya-mufya işlerine alet etmeyin kardeşim. Bu kenti size harcatmayız.

Aklınızı başınıza alın.

 

Gençlere neden değer vermezsin ki BAŞKAN?

Seyhan Belediye Başkanı Akif kemal Akay eleştiriliyor. Ne için eleştiriliyor? Gençlik kollarından, örgütten, kimseye değer vermemekle eleştiriliyor. Merhum Başkan Ahmet Cevdet Yağ, gençlik kollarından bir çok ismi değerlendirmiş önemli görevler vermişti. İyi de yapmıştı. Ve şimdi o isimler Adana’da çok önemli görevlerde işlerini layıkıyla yapıyorlar. Gençlerin önünü açmak lazım. O dönemki İktisat müdürü bugün MHP il Başkanı, gençlik kollarından gelen Süleyman Sönmez bugün Adana’nın önemli STK’larından birinin ADSİAD’ın başındaki isim. Tekin Taylancı bugün Adana Demirspor’da yönetim kurulu üyesi… daha adını sayamadığım bir çok kıymetli isim o dönemde gençlik kollarından gelen kişiler.. Bu eleştiriler çok yerinde sanki. Siz ne dersiniz Sayın Başkan?

 

 

Günün sözü

 Öfke gelir göz kızarır, öfke gider yüz kızarır .

Günün kitabı

  

KAŞİF KOZİNOĞLU’NUN MEZARA GÖTÜRMEDİĞİ SIRLAR

 

Derleyen:  DOĞU PERİNÇEK

 

Günün ismi

 

Çanakkale Zaferi’nin 105. Yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan için canını feda eden tüm şehitlerimiz  

 

Çimdik
 12 yaşındaydım. 1999 Depremi'nden 1 saat sonra Yalova'da yarım litre suyu 5 liraya sattıkları gün, insanların depremden daha tehlikeli olduğunu anladım. (SEMİH GÜVEN)

  

 

Haşarı soruyor

-Yüreğir Belediyesi’nin coronavirüs önlemlerine ağırlık verdiğini biliyor musunuz?

 

-CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanlığına Avukat Oya tekin’in seçildiğini biliyor musunuz?

 

-Yüreğir Devlet Hastanesi’nde Coronavirüs olduğu iddia edilen Gürcistanlı bir hastanın, önlem alınmadan hastane içerisinde salya sümük gezdiğini ve hastane yönetiminin hiçbir tedbir almadığını biliyor musunuz?

 

-Adana Ruh Sağlığı Hastanesi’nde geçtiğimiz Çarşamba günü yeni bir olay daha yaşandığını,, hastalar arasında kavga çıktığını, bir hastanın diğer hastaya kafa vurup, birinin dişleri kırılırken diğerin kafasının yarıldığını biliyor musunuz?

 

- Korna çalma konusunda sürücülerin farkındalık kazanmalarını sağlamak amacıyla Seyhan Belediyesi İlkokulu’nun ‘Az Korna Çok Mutluluk Projesi’ hayata geçirildiğini, Proje kapsamında üzerinde ‘Az Korna Çok Mutluluk’ yazılı etiketler hazırlandığını biliyor musunuz?

 

-TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca’nın Genel Merkez MYK üyesi olduğunu biliyor musunuz?

 

-Yüreğir Tapu Müdürlüğü’nde, Karataş ilçesinde kıymetli bir arazi ile ilgili neler döndüğünü biliyor musunuz?