Altyapı gerçeği ve Murat Sancak

30/07/2019 03:59 2376

Açık söylemek gerekirse Süper ligden düştüğünden itibaren Adana Demirspor’un Altyapısı da aynı kaderi yaşadı. Her ne kadar iyi oyuncular yetişse de bir türlü A takıma kazandırılamadı ve niceleri kaybolup gitti.

Gidenlerin ardından hep üzüntüyle bakıp durduk.

Hatırlarsanız sadece merhum Başkan Bekir Çınar, teknik Direktör Hüseyin Özcan’a gerekli önerilerde bulunup 18 kişilik kadroya Altyapıdan iki oyuncu alınmasını sağlamıştı. Hüseyin hoca daha da ileriye gidip kadroya 3, yeri geldiğinde 4 isim de aldı.

Olmadı mı?

Bal gibi de olmuştu!

Devamındaki gelişmeleri hepimiz biliyoruz. O gençlerden diğer sezon faydalanamadık ve hepsi bir yere gitti!

Sonra ki yönetimler zaten Altyapıya hiç önem vermediler. Ta ki Murat Sancak 4 Temmuz’da Başkanlık koltuğuna oturana kadar.

Tabi bölüm bölüm gelişmeleri takip ediyoruz. Gökhan hocanın gelmesiyle birlikte kurulan ekip inanılmaz çalışıyor. Dün Gökhan hoca ile yaptığım konuşmada, gece geç saatlere kadar uzanan mesailerinden keyifle anlattı. Tabi burada insanın yaptığı işten keyif alması asıl önemli nokta. Ve başarıyı getireceğine yürekten inanıyorum.

Kurulan sistemde tüm hocalar işlerinden keyif alıyorlar. Hem de ciddiyet içerisinde. Yapılan yenilikleri görünce de olmamış başlıkları yeni görünce de heyecanlanıyoruz doğal olarak. Burada öncelikle antrenörlere değer veriliyor, daha sonra altyapıdaki tüm sporculara ve ailelerine. Oyuncuların sağlıklı yetişmeleri için de tüm imkanlar bilim ışığında seferber edilmiş durumda. Tam bir aile ortamı.

Sözü tabi ki Başkan Murat Sancak’a getirmemiz gerekir.

Altyapı Adana Demirspor’un can simidi ve oksijeni olacak. Başkan Murat Sancak’ı tebrik etmek gerekir. Adana Demirspor’un geleceğini kurtarma anlamında önemli bir işe imza attı ve büyük Altyapı projesi başarıya doğru gidiyor. Kesinlikle A takıma saplanıp kalmamak gerekir. Bu yıl mutlaka altyapı maçlarını takip etmek şart oldu.

İnanıyorum ki; 2 yıl sonra Adana Demirspor o özlenen altyapısına hasretle kavuşacak. Bizlerde parmakla göstereceğiz Altyapıyı. Tabi sadece biz değil tüm Türkiye…

Teşekkürler Başkan Murat Sancak…Doğru yolda gidiyorsunuz…