Altınkoza'ya yeni yönetim

01/07/2019 06:30 3342

Seçimler bitti, tartışmalar, karşılıklı açıklamalar bitmedi. hal böyle olunca Belediye içinde atamalar da yavaştan, yavaştan ilerliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Belediye şirketleri içinde bel ki de en önemli konuma sahip Altın Koza'da yaptığı yeni yönetim değişikliği dikkatlerden kaçmadı. Altın Koza A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığına Adanalı sinema Sanatçısı Menderes Samancılar seçilirken, Halk TV Genel Müdür Yardımcısı Kadir Çankaya ise, Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevine getirildi. Yönetim Kurulu ise, ”Ali Kuşcu, İsmail Timuçin, Nebil Özgentürk, Halil Şahan, Kadir Beycioğlu, Yusuf Timur Savcı”dan oluştu. Peki bundan sonra neler olur? Sizi bilmem ama benim görüşüm bundan sonra her şey çok güzel olur.

Alkışlar Adana Emniyetine

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, göreve geldiği günden itibaren özellikle terör ve uyuşturucuya karşı adeta seferberlik ilan etmiş, art arda düzenlettiği operasyonlarla suçluların korkulu rüyası haline geldi. hemen bir kısa bir örnek vermek gerekirse; Adana'da uyuşturucu tacirlerine yönelik gerçekleştirilen 15 günlük operasyonlarda yüksek miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, göz altına alınan 238 şüpheliden 43'ü tutuklandı.
İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu tacirlerine yönelik geniş çaplı bir çalışma gerçekleştirdi. Merkez Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinde toplam 55 mahallede gerçekleştirilen 15 günlük operasyonda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.
Operasyon kapsamında yapılan aramalarda 6 kilo 626 gram esrar, 945 gram eroin, 3 bin 388 uyuşturucu hap, 139 gram toz kokain, 249 gram bonzai, 47 kök Hint keneviri, 142 gram metamfetamin, ruhsatsız 3 av tüfeği ve 2 tabanca ile uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 13 bin 345 lira ele geçirildi. halkın can ve mal güvenliğini korumak için 7/24 görev yapan polis teşkilatımız başta olmak üzere bu özverili çalışmanın mimarı olan Emniyet Müdürümüz Zafer Aktaş'a teşekkür ediyoruz.

"Kendimize çeki düzen vermek zorundayız"

Yukarıda başlık benim değil, bu söz Adana ESOB ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek'e ait. Birliğe bağlı bir kooperatifin genel kurulunda konuşmasına özeleştiri yaparak başlayan Başkan Sözütek, şehit yakını, gazi, 65 yaş ve üstü ücretsiz kart kullanıcılarının halk otobüslerine alınmaması ve kötü muameleye maruz kalmaları, toplu taşıma araçlarında klima açılmaması gibi şikayetlerin artığına dikkati çekerek araç sahiplerinden şoförlerini uyarmalarını istemiş ve eklemiş "Bizler toplu taşıma esnafı olarak yaratılmışların en kıymetlisi, en güzeli ve en önemlisi olan insana hizmet veriyoruz. Hatalarımızı düzeltmek zorundayız. Onun için hepimiz kendimize çeki düzen vereceğiz. İnşallah daha iyiye gidecek, hep birlikte kardeşlik duyguları içerisinde hizmet vereceğiz. Dolmuşçusu, halk otobüsçüsü, taksicisi, servisçisi diye bir ayrım yok. Esnaf var. Bunu böyle algılayıp, ona göre davranacağız. Hal ve hareketlerimize, kılık ve kıyafetimize, saç ve sakalımıza özen göstereceğiz. Yolcularımıza, bilhassa şehit yakını, gazi, 65 yaş ve üstü yolcularımıza nezaket ve saygı kuralları çerçevesinde muamele edeceğiz. Mutlaka ama mutlaka klimalarımız kesintisiz çalışır vaziyette olacak. Biz önce kendimize çeki düzen verirsek, vatandaşlarımız da sorunlarımızın çözümü için yanımızda olup bize destek verecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın"

Daha fazla söze gerek var mı? Bulunduğu makama alnının akıyla gelen bir Birlik Başkanından daha nasıl bir sözler beklenir. Özeti şu; Sevgi, Saygı ve Kardeşlik duygusu...

Günün sözü

Bil ki, yaşadıklarınla değil yaşattıklarınla anılırsın. Ve Unutma; ne yaşattıysan elbet bir gün onu yaşarsın. Tolstoy

Günün kitabı

Meraklısı için casuslar kitabı

Yazar: Murat Yetkin

Günün ismi

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş

Çimdik

Yaz ayının kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde klimaları hala açmayan dolmuş ve halk otobüsü şoförlerini bir çimdikleyeyim dedim.

Haşarı soruyor

Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde görev değişikliklerinin önümüzdeki günlerde devam edeceğini biliyor musunuz?

Adana'da uyuşturucu tacirlerine yönelik gerçekleştirilen 15 günlük operasyonlarda yüksek miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, göz altına alınan 238 şüpheliden 43'ünün tutuklandığını biliyor musunuz?

Türkiye'de en az bir ortağı Suriye uyruklu olan şirket sayısının 15 bin 159 olduğunu, bu şirketlerde 10 bin 46 Suriyeli işçinin istihdam edildiğini biliyor musunuz?

Büyükşehir Belediyesi'nin sinekle mücadele ekiplerinin aralıksız çalışma yaptığını biliyor musunuz?

31 Mart 2019 tarihi itibarıyla ülkemizde geçerli çalışma izni bulunan yabancı sayısı 96 bin 972 olup, bunlardan 31 bin 185'i Suriye uyruklu olduğunu biliyor musunuz?

Ceyhan Belediyesi'nin ilk asfalt çalışmasının Muradiye mahallesinden başlattığını biliyor musunuz?

Adana ESOB Başkanı Sözütek'in şehit yakını, gazi, 65 yaş ve üstü ücretsiz kart kullanıcılarının halk otobüslerine alınmaması ve kötü muameleye maruz kalmaları, toplu taşıma araçlarında klima açılmaması gibi şikayetlerin artığına dikkati çekerek araç sahiplerinden şoförlerini uyarmalarını istediğini biliyor musunuz?

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Belediye otobüs şoförleri ile toplantı yapıp 'halka iyi davranılacak, Adanalının malına titiz bakılacak" dediğini biliyor musunuz?