Altay maçının düşündürdükleri

16/12/2019 13:50 3886

 

Adana Demirspor kendi evinde oynadığı Erzurum maçında üç puanı alırken çok iyi oynamasa da üç puanı mücadele ederek cebine koymuştu.

Bu ligde mücadele etmeden koşmadan puan alınamayacağı aşikar bu yüzden iyi oyun oynamasınız da mücadele ettiğinizde puan yada puanlar alırsınız. İşte Altay deplasmanı da en azından Adana Demirspor’lu oyunculardan mücadele beklenen ve beraberinde en azından bir puanın cebe konduğu bir maç beklendi ama olmadı.

Takım tek golle mağlup oldu. Burada deplasmanda oynanan bir oyun var evet rakibiniz yaklaşık altı haftadır kazanamamış hoca değişikliğine gitmiş ve çıkış arıyor. Ama sizde bir hafta önce önemli rakibi yemişsiniz. İyi oynamasanız da mücadele ederek yemişsiniz. Genel beklenti Adana Demirspor’un Altay deplasmanında da mücadele etmesi o ruhu sahaya yansıtmasıydı.

Sonuçta kazanır yada kaybederdi ama sağlık olsun denirdi. Şimdi eleştirilen en önemli konu bu mücadele gücünün düşük olması. Bunun yanında Uğur Hoca da bir türlü istikrarı yakalayamadı. Bir hafta takım iyiyken üç hafta maalesef istenilen düzeyde olamadı.

Şimdi beklenti devre arasının biran önce gelmesi ve takıma yapılacak önemli nokta transferler. Tabi arada devreye kadar belirli oyuncularla sözleşme fesihleri de yapılıyor. Buda bana göre doğru hamle. Artık devre arasına sayılı maçlar kaldı en azından bu maçları puan ya da puanlarla tamamlayıp ligi bitirebildiği en iyi noktada bitirmeli. Adana Demirspor için umut edelim ki böyle olsun.