ALLAH KORUSUN 

22/06/2022 22:25 374

 

Genel siyaset hızlanırken, meğerse yerel siyasette hızlanıyormuş. Bazıları Seyhan Belediye başkan adayı olacağını her yerde dile getiriyormuş. Toroslara ulaşılan, ama kendisine bir türlü ulaşılamayan eski Belediye Başkanı Seyhan Belediyesine Başkan olacakmış. Aman diyeyim, ALLAH KORUSUN!

Belediye başkan yardımcısıyken, yaptığı projenin faturasını hala Seyhanlı ödüyor. Kent Meydanı diye bir proje üretti, hala bitmedi. Bu zamana kadar 169 milyon TL para harcandı, işçi konukları dedi. Kamulaştırmaya sadece 4 milyon TL para harcandı. 200 kişilik bu konuta, 27 kişi başvurdu. Ve sadece bu dönem 8 milyon TL para harcandı. Diyelim ki; müteaahhit bu konutu bitirdi. Bu para 100 milyona tekabül ediyor. Tabii dolar ve akaryakıt zamları devam ederse, fiyat 4 katına çıkar. Yazık değil mi?  Bu paraya hani olmaz ya Allah korusun, bu kardeşi aday göstermişler. Balıkçıklar Pazarından nasıl gidip oy isteyecek çok merak ediyorum. Seyhan Belediye Başkanlığı Adaylığı 3 gömlek büyük gelir. Kendi partisinden 3 milletvekilli de belediye başkanlığına oynuyor. Yedirirler mi be kuzum sana hıı! “Diyorsan ki, ben meclis üyeliğinden parmağımı çekiyorum” güzel taktik kutlarım. Ama dikkat et, çok fazla Seyhan Belediye Başkanlığının Adaylığını dillendirirsen, özellikle CHP’de seni ham ederler. Ne diyelim; Seyhanlı’yı Allah Korusun!

Yandık ki ne yandık! 

Akaryakıta gelen zamlar toplu taşıma araç sahiplerini çileden çıkardı. Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek  5 Ocak Gündem’de ağlaya, ağlaya zam geleceğini söyledi. Hal böyle olunca toplu taşıma araçlarında şoförler akaryakıt zamlarını bahane göstererek araçlardaki klimaları açmayacaklar. Adana’ki sıcaklığı da düşünürsek ölmeden cehennemi yaşayacağız düşünsenize. Ağustos sıcağında Adana’ki toplu taşımalarda klima çalışmadığını. Şimdi bile dayanamıyoruz. Ağustos’u düşünmek bile istemiyorum. Yandık ki, ne yandık!

Her kurban Lösev'deki çocuklara can 

“Mardin’de ki 6 kişilik yoksul ailenin en küçük kızı. Hastalığının ilk belirtisi ateşle başladı. Tahlilleri sonrasında 3 yaşında lösemi teşhisi kondu. Önce Elazığ, sonra Ankara'daki hastaneye götürüldü. Burada LÖSEV ile tanıştı ve tüm hayatı bir anda değişti. Minik Esra; her geçen gün tedavisinde ilerleme katediyor, çiçek bahçelerinde koşmak için gün sayıyor.”

Yukarıda size bahsettiğim hikâye yaşanmış bir hikâye. Kurban Bayramı'nda bu çocukların yüzünü güldürmeyi unutmayalım. Kurban bağışında bulunarak, gülücüklerine gülücük katalım. Lösev'in bu seneki kurban bedeli 2.800 TL. Haydi hep birlikte lösemili çocuklara can olalım... İrtibat için: 0322 999 16 05 hattından ulaşabilirsiniz

Metrelik kebap

‘5 Ocak Gündem’ Programı’nda Serden Çevik ve Murat Yonat'ın konuğu Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur’du. Başkan Yağmur, bu sene ki kurbanlık kilogram fiyatlarını açıkladı. Büyük baş 60 TL- küçük baş 66 TL- keçi 60 TL. Küçük baş hayvan için kesim ücreti 150 TL, büyük baş hayvan için 1250 TL olarak belirlediklerini söyleyen Başkan Saruhan, başka konularda da açıklamalarda bulundu. Mesela; son zamanlarda mantar gibi türeyen ve tabelalarına Et ve Balık Kurumu yazan yerlerin devlete ait olmadığı ve bu yerlerin şahıslara ait olduğunu belirtti. Ayrıca 173 Suriyeli kasabın da, odalarının resmileştiğini dile getirdi. Ama benim en çok dikkatimi çeken ise metrelik kebap oldu. Hani şu sosyal medyada gördüğümüz metrelik kebaplar var ya, onların sağlıklı olmadığını söyledi. Benim küçük dilimi yutturdu! Etin şişte durabilmesi için karbonat ya da başka bir maddenin kullanıldığını söyledi.  Aklıma mukayyet ol Allah'ım!  

 GLÜTENSİZ FIRIN

Seyhan Belediyesi, 500 gramlık glütensiz ekmeği Seyhan Halk Pazarı'nda piyasanın yaklaşık dörtte biri fiyatına satışa sundu. Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Çöl yak hastalığıyla ilgili bilinçlendirme etkinliğinde bende ordaydım. Glütensiz ekmeğin tadına bende baktım. Hakikatten güzel, başkan eline yüreğine sağlık. Oradaki çöl yak hastalarının gözleri parlıyordu. Bu da mutluluk verici olması gerek. Ha fiyatı da piyasanın çok altında haberiniz ola.

----

 Günün ismi

Lösev Çocuk Vakfı 

-----

Günün sözü 

Kurban olamam çok pahalıyım 

----

Günün Kitabı

İnsan geleceğini nasıl kurar 

Yazar: İlber Ortaylı 

---

ÇİMDİK 

Tekrardan meclis üyesi olabilmek için Seyhan Belediye Başkan Adayı olacağını söyleyen sahsın bu hedefe ulaşamayacağını, ancak Torosların zirvesine ulaşsa bile, meclis üyesi olmak için parlak çektiğini bildiğimi bilmesi için çimdikliyeyim dedim.

---

GÜNÜN FIKRASI 

KÖR

Adamın biri, topal olan bir dilenciye para vermiş. Ayrıca onun gönlünü de kazanmak istemiş;

Dua et topalsın, ya kör olsaydın…

Dilenci;

Onu da denedim abi, 50’lik diye 5 TL yutturmaya çalışıyorlardı.

-----

MAHMUT HOCA’NIN NOT DEFTERİ

-Belediye meclis üyeleri için tekrardan belediye meclis üyesi olması için “Seyhan Belediye Başkan adayıyım “diyen kişiye: 0

-Metrelik kebap diyerek millete sağlıksız kebap yedirenlere: 0

-Lösemili çocuklarımız için gecelerini gündüzlerine katan Lösev çalışanlarına helalinden: 5 

-Bu ortamda kurbanlık koyun alabilen vatandaşlarımıza halelinden: 5