Alkışlar Zafer Aktaş ve ekibine, bir de Adanalılara

08/04/2019 19:33 3339

Göreve başladığı günden bu yana yoğun çalışan, deyim yerindeyse ne gece ne de gündüz bir an bile boş durmayan ve birinci önceliğini vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışmaya adayan Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, daha huzurlu bir Adana için gece gündüz çalışıyor. Bu yıl 7. Kez düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda gece ve gündüz herhangi bir asayiş olayı yaşanmaması için, Emniyet Müdürü Zafer Aktaş,   tüm ekiplerini seferber etti. Kendisi de karnaval kortejine Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile kostümlü polislerle katıldı. Çevre illerden de bir çok insanın geldiği ve neredeyse bir buçuk milyonu aşan misafiri ile Adana karnavalda muhteşemdi. Adana halkının da desteği ile küçücük bir olay dahi yaşanmadan karnaval tamamlandı. Tebrikler Adanalılara ve Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ile ekibine. Bu arada bu yıl, Polis teşkilatının 174. Yılı kutlanıyor. Emniyet müdürümüzün polis haftasını da kutluyoruz.

Adana'da seçim itirazlarında son durum

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Millet İttifakı adayı CHP'li Zeydan Karalar, Cumhur İttifakı'nın Adana'da 56 bin geçersiz oyun yeniden sayılması için seçim sonuçlarına itiraz ettiğini söyledi. Karalar: "Bu oyların tamamı aleyhimize çıksa bile farkı örtmez” dedi. Cumhur İttifakı’ndan herhangi bir açıklama yapılmadı. Aslında mazbata alımının gecikmesinin nedeni de bu ve mazbatanın bir hafta daha gecikeceği edindiğim bilgiler arasında. Dün saat 17:00’a kadar İl Seçim Kurulu’na itiraz süresi sondu. Bakalım itiraz olacak mı olmayacak mı olursa 3 gün içerisinde İl Seçim Kurulu’nun bir karar vermesi gerekir. Bu arada Kozan’da İYİ Parti’nin de itiraz ettiği biliniyor. İlçe ve büyükşehirde son durum bu.Bakalım bugün yarın ortalama olarak herşeynetleşir büyük ihtimalle, bekleyip göreceğiz. Bu arada Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlık seçimlerinin neticelenmesinin ardından resmi olarak rakamlar açıklanmasa da eldeki verilere göre mevcut durumda Adana Büyükşehir Meclisi’nde koltuk dağılımı; CUMHUR İTTİFAKI meclis üyesi sayısı 59, MİLLET İTTİFAKI meclis üyesi sayısı 24 olacak.

 

İsmail Küçükkaya’ya sevgi seli

İsmail Küçükkaya hafta sonu Adana'daydı. Hafta içi her sabah FOX TV'de 'Çalar Saat' programıyla milyonları ekrana kilitleyen usta gazeteci ve televizyoncu İsmail Küçükkaya, bu yıl 7'ncisi düzenlenen Nisan'da Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalına katılmak üzere hafta sonu Adana'ya geldi. Şakirpaşa Havaalanında İsmail Küçükkaya'yı, kadim dostu ve 'Kardeşim' diye hitap ettiği 5 Ocak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu çiçeklerle karşıladı. KüçükkayaZiyapaşa’da 5 dakikalık yürüyüş mesafesini yaklaşık olarak 3 saat 15 dakikada ancak yürüyebildi. Adanalı da çok seviyor kendisini, biz de.

 

Çimdik

Mısra Sel Öz ismini hatırlayamayan yetkilileri bir çimdikleyeyim dedim

Haşarı soruyor

-1 buçuk milyonu aşan misafirlerine Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda Adanalıların muhteşem bir ev sahipliği yaptığını biliyor musunuz?

- Adana’nın Sarıçam İlçesi’nden Cumhur İttifakı Adayı olarak 2. Kez Belediye Başkanı seçilen Bilal Uludağ ve meclis üyelerinin mazbatalarını aldığını biliyor musunuz?

- Karnaval için kentimize gelen İsmail Küçükkaya’nın Adana’da büyük bir sevgiyle karşılandığını biliyor musunuz?

- Hafta sonu Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Adana’ya geldiğini biliyor musunuz?

-a‘DANA’nın Kuyruğuprogramında usta Gazeteci İsmail Çevik’in konuğuCHP Çukurova İlçe Başkanı ve Seçim Güvenliği Koordinatörü Av. Remzi Ümit Atay’ın önemli mesajlar verdiğini biliyor musunuz?

-Afyon’da Demirspor ailesinin bir araya gelerek Teknik heyet ve futbolcuların Başkan Murat Sancak’ın doğum gününü kutladığını biliyor musunuz?

- 7’nci kez düzenlenen Nisan’da Adana’da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda Adana’dan dünyaya Hoşgörü, birlik ve beraberlik mesajı verildiğini biliyor musunuz?

-MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’nın,  Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleriyle yaptığı ilk toplantıda önemli mesajlar verdiğini biliyor musunuz?

Günün İsmi

Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt

Günün Sözü

Herkesin polisi kendi vicdanıdır,fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Günün Kitabı

Cinsel Suçlarda Beraat

Yazar: Didem Yeldan, Gökhan Taner