Akşener’den Mersin’e Muhteşem Çözüm AYFER YILMAZ

05/03/2019 02:14 7025


Ayfer  Yılmaz kimdir? Meral Akşener başlıklı eski yazımda da belirttiğim  gibi,  Ayfer Yılmaz Türk Siyaseti’ne, yüksek potansiyel ve donanımı ile imza koyan ender kadınlardan birisidir.  Peki kariyer ve başarı basamaklarında neler vardır?
Bon Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşavir Yardımcılığı,
Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü,
Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığı,
Hazine Müsteşarlığı,
Dünya Kalkınma Bankası Türkiye Başkanlığı,
Asya Kalkınma Bankası Türkiye Başkanlığı,
İslam Kalkınma Bankası Türkiye Başkanlığı,
 Doğru Yol Partisi Milletvekilliği (iki dönem),
Ekonomi’den  sorumlu  Devlet Bakanlığı
İyi Parti Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı
görevlerini ve sayamadığım nice üst düzey görev ve sorumlulukları çok genç yaşından itibaren meslek ve siyasi yaşamına başarıyla sığdırmıştır.
Aktif siyasette olsun olmasın, ülke ve doğruluk mücadelesi hayat felsefesi olmuştur. Hak arayışındaki tüm toplumsal reflekslerde en ön saflarda yer tutmuştur, demokratik protesto hakkını sonuna kadar kullanarak.
Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile verdiği onlarca konferans ve seminerlerle bigisini paylaşmayı ilke edinmiştir kendisine, tüm hayat yolculuğunda. Nereden mi biliyorum? İyi Parti Ailesi’nde buluşmadan  önce de öncelikle  eşim Türkay Tüdeş’in ve tüm ailemizin her daim vazgeçemediği en özel dostlarındandı ve benim, çalışkanlığını, dürüstlüğünü, çağdaşlığını, cumhuriyetçi kimliğini kendime örnek aldığım özel Atatürkçü kadınlardandı.
Burhanettin Kocamaz’a verdiğim destek yazımda da uzun uzun anlattığım gibi, adaylığı engellenen Sayın Kocamaz, çeyrek asırlık belediyecilik kariyeri ile Mersin için önemli bir değerdi. O değerin yerine farklı bir değer koymak gereği vardı Mersin için. Ve kazanacağı kesin gözüyle bakılan Kocamaz’ın adaylığına yapılan dahili operasyonun cevabı ancak bu kadar güzel olabilirdi, ekonomi duayeni Sevgili Ayfer Yılmaz ile…
Başta İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener olmak üzere, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanetin Kocamaz’ı kutlamak gerek ürettikleri bu muhteşem çözüm ve gösterdikleri muhteşem aday için.
Ayfer Yılmaz’ın donanım ve potansiyeli, tanınırlık ve sevilirliği,  İyi Parti, Demokrat Parti ve Kocamaz desteği ile birleşince eminim Ayfer Hanım ipi göğüsleyecek yerel seçimlerde.
Tüm bunların yanında çağdaş bir kadın aday olması da Mersin gibi turistik bir kıyı kentine ve Mersinli’ye ayrıca çok yakışacak ve yüksek destek sağlatacaktır kanaatindeyim.
Peki Ayfer Yılmaz seçildiğinde Mersin’i ve Mersinli’yi ne bekliyor?
-Kent ekonomisinin tüm dinamiklerini hayata geçirecek ekonomi modelleri bekliyor.
-Mersin’in tarım ve turizm potansiyelini şaha kaldıracak, iş istihdam sağlayacak örgütlenmeler ve kararlar bekliyor.
-Mersin’in jeopolitik konumunun hakkını verecek iç ve dış ticaret hamlesi bekliyor.
- Kent estetiğinden kentsel tasarıma, ulaşımdan enerjiye, yeni projeler bekliyor.
- Ve tüm bunları hayata geçirecek finansman kaynağını yaratacak Başkanı bekliyor. 
Nasıl mı bu kadar emin ifade ediyorum tüm bunları?
Ayfer Yılmaz’ın nasıl bir kaynak ve finans yaratıcısı olduğunu biliyorum eşimle çalıştıkları günlerden. İyi Parti Genel Merkez ekonomi grubu çalışmalarında, Türkiye için geliştirdikleri projeleri biliyorum (eminim bir gün uygulama imkanı olacak), bu çalışmalara bir çok kez iştirak ettiğimden ve kendisinin ve ekibinin vizyonuna bizzat şahit olduğumdan. 
Çünkü Ayfer  Yılmaz bilim ile çalışır, liyakat ile hareket eder, vizyon ile karar alır. Ve Mersin için şanstır. Ve Mersin bu şansı iyi kullanmalıdır.
Ve bu sebeplerledir ki Mersin çözümü muhteşemdir, Ayfer Yılmaz muhteşemdir.
MERSİN KAZANSIN… bilgi ve tecrübe ile…
Sağlıkla kalın, sevgiyle olun.
Not: Ayfer Hanım’a 2019 yılının en özel hediyeleri olan, güzeller güzeli ikiz torunları Lila ve Bora’ya da hoşgeldiniz, uğurlu geldiniz diyelim buradan .