AKParti’de değişmeyen teamül: TEMAYÜL

19/11/2018 00:55 2649

Önemli bir yerel seçimin arifesindeyiz. Malumunuz her parti kazanabileceği adaylarla seçime girme çabasında.AK Parti de her adaylık sürecinde değişmeyen bir teamül var, temayül yoklaması. Tabi ki kamuoyu yoklamaları ve parti temayül yoklaması hem kapsamlı hem de önemli bir istişare sürecidir. AK Parti bu süreci, yaş tahtaya basmamak için oldukça ince eleyip sık dokuyarak geçiriyor.

 

Bu aşamada teknolojiyi de iyi kullanıyor. Her zaman kendine has metotları kullanan AK Parti, yine bir ilke imza attı ve dün temayül yoklamasını dijital ortamda yaptı. 81 ilde, 145 bin delegenin oy kullandığı e-temayül yoklamasında aday adayları, kıyasıya yarıştı.

 

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin nezaretinde gerçekleştirilen Adana’daki temayüle, katılım çok yüksekti. Temayülde yapılan oylamalar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın masasındaki bilgisayardan da an be an takip edildi...

CHP’li Vekiller…

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesini görüşürken, gübreden mazota tüm maliyetler artarken, çiftçinin ürünü para etmezken, Ayhan Barut; “Türkiye tarımda net ithalatçı haline getirildi.” Dedi Orhan Sümer ise TBMM KİT Komisyonu toplantısında Halk Bankası A.Ş'nin 2015-2016 yıllarına ilişkin Sayıştay raporlarını ve hesaplarını incelediklerini söyledi. Geçen hafta da hatırlarsınız Burhanettin Bulut vekilimiz sağlık için masaya yumruğunu vurup haksızlıklara susmamıştı. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2019 yılına ait bütçe görüşmelerine katılan Dr. Şevkin, de ziraat ve gıda mühendisleri ile veteriner hekimlerin atama sorunundan narenciyedeki ihracat sıkıntısına, tarım topraklarının yok edilmesinden hazine arazilerine kadar bir çok konuya değinmişti.

Bizim CHP’li vekiller komisyonlarda da durmuyor, Adanalıların hakkını arıyor. 

Çukurova Belediyesi’nden Karikatür festivali

GİDERSENİZ...

Türkiye ve dünyanın saygın, usta ve cesur karikatürcüleri ile tanışabilir, akıl ve yetenek isteyen şahane eserlerini görebilir, 45 dakikayı geçmeyecek etkinlikleri izleyebilir, açılış töreninin güzelliğini yaşayabilir, kapanış töreninde BOM sanatçısı Yusuf Bilal Altıntaş ile coşabilirsiniz. 

Çok iyi hazırlanmışlar diye duydum. Haftaya cuma 13.00'te unutmayın, mutlaka gidin derim ben.

Çimdik

Kişi başına düşen pay ette 15 KG. ise benim payımı kim yiyor? Getirin de  bir çimdikleyeyim onu

Haşarı soruyor

-Vali Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş ile Devlet eski Bakanlarından İmren Aykut’un  Huzurevi’nde kalan çiftin nikah şahidi olduklarını biliyor musunuz?

 

-AK Parti teşkilatlarının dün Yüreğir Spor Salonu’nda temayül yoklamasına tam teşkilat ve tam kadro katıldıklarını biliyor musunuz?

 

-Hazineye ait arazilerin kiralanması projesinde Adana’nın başvurularda açık ara ilk sırada olduğunu biliyor musunuz?

 

Temayülde yapılan Oylamaların, Cumhurbaşkanı ve  AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın masasındaki bilgisayardan da takip edildiğini biliyor musunuz?

 

-CHP’li Müzeyyen Dr. Şevkin’in, Bakan Pakdemirli’ye karşı “Kişi başı et tüketiminin 15 kilograma yükseldiğine yönelik açıklamanız hangi verilere dayanmaktadır? Et yiyemeyen vatandaş, ‘Benim payımı kim yedi’ diye soruyor” şeklinde soru yönelttiğini biliyor musunuz?

 

 

-Mersin’de ‘NARENCİYE FESTİVALİ’nde her tarafın, narenciye ile süslendiğini ama festivale katılan konukların portakal suyu içecek bir yer bulamadığını biliyor musunuz?

-Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya’nın, TÜGİK Genel Kurulu için Bursa’da olduğunu biliyor musunuz?

Günün İsmi

Paylaşılamayan isim:  Ali Haydar Bozkurt

Günün Sözü

Siyasette yükselmenin sırrı, aptal ve kanaatkar görünüp akıllı ve muhteris olmaktır. Charles de Montesquieu

 

Günün Kitabı

Diyet

Yazar:  Ömer Seyfettin