Aklın yolu bir...

24/10/2019 08:39 4504

 

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ın görevi bırakma kararından en azından şimdilik vazgeçmesi çok doğru bir karar oldu.

Açıkçası aklın yolu bir. Başkan Murat Sancak Hatay maçının sonrasında çok güvendiği ve evlatları gibi gördüğü futbolcular konusunda yaşadığı üzüntü ve hayal kırıklığı ile verdiği görevi bırakma kararı sonrası camia adeta Başkan Sancak’ın etrafında birleşti. Onun gitmemesi için bir çok çağrı yapıldı. Çünkü Adana Demirspor Kulübü her şeyden önce kurumsal olarak Murat Sancak’la beraber önemli bir ivme kazandı.

Camia da sportif başarı bugün olmaz ise yarın olur diyerek önemli olan kulübün yaşaması ve ayakta kalması diyerek bu konuda da en önemli ismin Murat Sancak olduğu bilinciyle edata Başkanın kalması yönünde seferberlik ilan etti. Başkan Murat Sancak’ta bu sevgiye kayıtsız kalmadı ve Başkanlığa devam kararı aldı.

Ancak Başkanın bir şartı vardı; futbolcuların bu süreçte başarılı olması mücadele etmesi. Başkan Murat Sancak futbolculara bir Baba şefkati ile yaklaşıyor adeta başarı için bir dediklerini iki etmiyor.

Artık bundan sonraki söz teknik heyet ve futbolcuların onlar üzerlerine düşeni yaparsa Başkan şuana kadar yaptıklarının fazlasını yapar. Gün birlik zamanı futbolcular mesajı sahada verecekler ve bence olası Karagümrük galibiyetini de Başkan Murat Sancak’a hediye edecekler.

Tekrar ediyorum söz artık futbolcularda.