Akhisarspor’un tuzağına düşmemek!!!

09/04/2021 01:56 766

Ne yazık ki Eskişehirspor beraberliği en taze örnek…

O hafta ‘rehavet olur mu?’ diye sorduğumuz da ‘olmaz’ yanıtı gelmişti.

Biliyorsunuz Eskişehirsporlu oyuncuların direncini ve Adana Demirsporlu oyuncuların rehavet karışımı futbolunu!

Ortaya çıkan sonuç Adana Demirspor’a zarar verdi.

Şimdi yine bunla örtüşen bir maça çıkacak Adana Demirspor. Yine ‘rehavet olur mu?’ sorusunu yönelttik. Yanıtını aldık ancak yine de Akhisar maçını bekleyeceğiz.

Bakıldığında Akhisar takımı 16. sırada ve 25 puanı var. Dolayısıyla küme düşme hattının içinde. Maç öncesi ne yapacaklarını belirtmemize gerek dahi duymuyorum. Ankaraspor’a yenilen Akhisar takımı Adana Demirspor’a yüzde yüz farklı oynayacak. Daha direnecek, daha baskı yapacak ve daha gol atmak için üçüncü bölgede hataya zorlayacak.

Tabi kamuoyuna sızdırılan haberlerde Akhisarlı oyuncuların maddi sıkıntı yaşadıkları ve buna yönelik olumsuzluklar yaşandığıdır. Bu haberler ve takımın durumu Adana Demirspor’u rehavete sokar. Oralı olmamak gerek. Nasıl olsa yeneriz olgusu yine devreye girer ve takımın başarısını engeller.

Tabi burada Adana Demirspor’un ne yapacağı çok çok önemli. Birincisi; hangi rakiple oynuyorsanız oynayın hiç birinin gözünün yaşına bakmamalısınız. ‘Dostumuz, kardeşimiz’ dediğimiz Eskişehirspor küme düşmesine rağmen 1 puan alarak şampiyonluğa büyük sekte vurdu!

Adana Demirspor’un öncelikleri var. En büyük önceliği şampiyon olması gerekiyor. Bunun içinde engelleri birer birer ortadan kaldırmalı. İlk engel de Akhisar takımı. Bu takımın neler yapabileceğini hep beraber gördük. Yeter ki odaklansınlar ve motivasyonu bozmasınlar.

Dolayısıyla Eskişehir’de tuzağa düşen Adana Demirspor Akhisarspor’un da tuzağına düşmemeli diyorum!

Bandırma, Samsun, İstanbulspor ve Keçiören karşısında nasıl mücadele ettiyseniz Akhisarspor karşısında da o mücadele olur…