AK Partili kadınlar omuz omuza

11/11/2019 02:12 2317


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, geçtiğimiz hafta, AK Parti Adana İL Başkanlığı’nda; Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, Kadın Kolları İl Yönetimi ve İlçe Başkanları ile bir araya geldi. Toplantıda Adana konuşuldu. Toplantı sonrası kadınlar hep birlikte omuz omuza daha güzel bir Adana için, Türkiye için çalışmaya devam edeceklerini belirttiler.


Rahatsız olan Yönetim Kurulu Üyeleri istifa etsin 
ATO’da Başkan ayrı seçiliyor yönetim ayrı seçiliyor. Başkanın yedeği yok fakat yönetim kurulu üyelerinin yedekleri var.  Başkan kendi uygulamasından şikayetçi değil. Petrol istasyonunu meclis kabul etmediği için öneriyi geri çekti. Bundan rahatsız olan bazı Yönetim Kurulu üyeleri rahatsız oluyor ve rutin toplantıya katılmıyorsa etik gereği istifa etmeli. Artık bu işleri bırakın, rahatsız olan Yönetim Kurulu üyeleri istifa etsin, istifa edenlerin yerine yedek yönetim kurulu üyeleri gelsin. Böyle itibarlı bir hizmet kuruluşunu bu şekilde, kamuoyu önüne atmayın. Adana Ticaret Odası 125 yıldır olduğu gibi Adana’ya hizmet etmeye devam etsin. 

Barut gitti, Yıldız geldi 
Belediye mevzuatı denildiğinde hiç şüphesiz akla gelen ilk isim Kaşif Barut olmuştur... Profesör lakaplı Kaşif Barut, devlete verdiği 45 yıllık hizmetin ardından Kasım ayı başı itibariyle yaş haddinden emekli oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın talimatları doğrultusunda Kaşif Barut'dan boşalan Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığına Fatih Yıldız atandı. 
Hayırlı uğurlu olsun... 
Bu arada ilk haberi yine Haşarı Çocuk'tan alın... Kaşif Barut Emekli oldu ama Danışman statüsünde Belediye ye hizmet etmeye devam edecek... 

 

Adana'nın kıymetini bilin 
Adana'dayken bu şehri ne kadar sevdiğinin pek farkına varamıyorsun ama Adana'dan uzağa gittiğin zamanda özleyip duruyorsun. Kebabını, içli köftesini, şırdanını, şalgamını, samimiyetini, sıcaklığını, yardımseverliğini, mahalleni ve dostlarını özlersin. Adana'nın kıymetini bilin... Bu arada Adana Hakkında Yanlış Bilinenler:  Adana doğuda değildir. Adana'da herkes esmer değildir.  Adana'da deniz vardır.  Sürekli güneşe ateş etmiyoruz.  Her gün kebap yemiyoruz.  Adana Show TV'de gördüğünüz gibi bir yer değil.  Adanalılar kaba insanlar değillerdir.

 

 

Günün sözü 
 
Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Mustafa Kemal Atatürk


Günün kitabı 

NUTUK

Yazar:  Mustafa Kemal Atatürk

 


Günün ismi

 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

 

Çimdik

125 yıllık köklü çınar Adana Ticaret Odası’nı kamuoyuna Mazotçu olarak yansıtanları bir çimdikleyeyim dedim. 

 

Haşarı soruyor


-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'nun iki gün boyunca Adana merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiğini biliyor musunuz?

-2019 verilen göre 137 bin Türk vatandaşının yurt dışına göç ettiğini biliyor musunuz?

-Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan işçi çıkışlarının bir çok ailenin parçalanmasına neden olduğunu biliyor musunuz?

-Ceyhan Belediyesi'nin yaptığı organizasyon ile her kesimden ve her yaştan bin Ceyhanlının hiç proja yapılmadan Mustafa Kemal Atatürk'ün posterini çizdiğini biliyor musunuz?

-Adana ticaret odasında meclisi kilitlemek için, oturumlara katılmayan yönetim kurulu üyelerinin kimler olduğunu biliyor musunuz?

-Türkiye’nin en büyük hayvan barınağının Adana’da açılacağını  biliyor musunuz? 

-Ülkemizde organ yetmezliği nedeniyle yaşama tutunmaya çalışan 28 binden fazla kişinin uygun organın bulunması için umutla beklediğini biliyor musunuz? 

-Adana ikinci amatör kümede mücadele edecek olan Deveci Gençlik ve Spor Kulübü’nün tanıtım toplantısının bugün Divan Oteli’nde yapılacağını biliyor musunuz?