AK Parti.. Kabine.. Revizyon..

08/07/2019 06:20 3461

Birinci yılı dolduran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili bürokrasinin çeşitli noktalarında sisteme uyum sağlayamama söz konusuysa AK Parti bunları tespit edecek. Kabinede revizyon mutlaka olacak ama ortalarda dolaşan listelere de itibar etmemek lazım. AK Parti’de geçtiğimiz hafta sonu AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletvekilleriyle görüşmesi sonrası açıklama yaptı. Ömer Çelik, “Sonbaharda Kızılcahamam'da AK Parti kampı olacak” dedi. Edindiğim bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki Çarşamba ve Perşembe günleri milletvekilleriyle görüşmeye devam edecek. Bir gelişme olursa mutlaka buradan duyarsınız beni takipte kalın sevgili okurlarım. Bu hafta bir çok değişiklik yaşanabilir.

Adana’da olmaz mı acaba?

Yeni Yargı Paketi'nde yer alan icra ve iflas ilanlarının gazetelerde yayımlanma zorunluluğunun kaldırılmasının yerel basın üzerinde yaratacağı tahribata karşı ilk umut ışığını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaktı. Belediye Meclisi'nde alınan kararları her ay, yedi yerel gazetede ilan olarak yayımlatacaklarını belirten Başkan Soyer, ilçelerin de dahil olmasıyla birlikte İzmir'e özgü bir "yerel yönetim-yerel basın" modeli yaratacaklarını söyledi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde, İzmir'de yayın yapan 7 yerel gazetenin Yeni Yargı Reformu Paketinde yer alan icra ve iflas ilanlarının gazetelerde yayımlanma zorunluluğunun kaldırılması maddesine yönelik tepkileri sürüyor. İzmir'in yerel gazeteleri Ege Telgraf, Yenigün, Yeni Bakış, Ticaret, 9 Eylül, Haber Ekspres ve İLKSES gazeteleri dün aynı başlıkla çıktı. #YerelBasınaSesVer manşetiyle yayınlanan gazeteler, Yeni Yargı Reformu Paketi'nin yasalaşması halinde yerel basının çok zor durumda kalacağını belirterek sosyal medya üzerinden de kampanya başlattılar. Bu içeriği Dokuz Eylül Gazetesi'nden alıntıladım. Şimdi aynı sorunla mücadele eden Adana için, böyle bir destek gelse Yerel Basına, olmaz mı acaba? diye soruyorum.

Koncuk ne cevap verecek ?

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’den işten çıkartılanları görmezden gelip hedef saptırma çabasıyla farklı gündem oluşturmaya çalıştığı iddiasıyla isim vermeden İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk’a tepki gösterdi. MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Adana’da işçiler topluca sokağa atılıp eşleri, çocukları açlığa mahkûm edilirken sesi çıkmayan bir Adana milletvekili, Büyükşehir Belediyesi’nin borçlanma yetkisini dert edinmiş. Dahası, bu yetkinin şu ana kadar verilmemiş olmasını da ‘Siyaseten ve ahlaken doğru değil’ sözleriyle yaftalamış” dedi. Bakalım Koncuk ne cevap verecek merakla bekliyoruz.

Tunçsoy aday mı?

CHP’nin önemli isimlerinden Avukat Yalçın Tunçsoy Çukurova ilçe Başkan Adaylığına hazırlanıyor. Kendisi bu konuda her ne kadar herhangi bir beyanatta bulunmasa da, partililerin, özellikle partideki gençlerin temsilcisi olması nedeniyle, onlar tarafından aday olmaya zorlanıyor gibi görünüyor. Eeeee Yalçın Tunçsoy gibi bir partili, açık söylemek gerekirse Çukurova ilçesine de yakışır. Eğitimli, vizyonel, kültürlü bir partili. Bilgi ve birikimi ile partide herkesin sevip saydığı Tunçsoy bir bakarsınız ilçeye başkan olmuş. Emin olun bu işi ondan daha iyi götürecek kimse de olmaz burada. Örgüt içerisinde sevilen ve siyaseti iyi bilen Tunçsoy’a teveccüh çok, kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, herkesi kucaklayarak, hep birlikte daha güzel bir Çukurova’da yaşamak için taşın altına cesaretle elini koyar cesur yürekli bu adam, demedi demeyin.

 

Günün sözü

 

“Ya ezenden yana olacaksın ya da ezilenden! Bu işin az şekerlisi, çok şekerlisi olmaz!” #RıfatIlgaz

Günün kitabı

İFŞA

Yazar: Toygun Atilla

Günün ismi

Yüreğir Belediye Başkanı M.Fatih Kocaispir

Çimdik

“Bana iyi geliyorsun" diyenden korkmalı. Bir nevi yara bandı olma durumu. Yara iyileşince ilk o bantlar sökülür çünkü !

Haşarı soruyor

 

-Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta timlerinin Pazar günü bile tam gaz mesai yaptığını ve Çakmak Caddesi’ni seyyarlardan temizlediğini biliyor musunuz?

-Halil Avşar’ın yeni görevi olan Kahramanmaraş Vali Yardımcılığına, 04.07.2019 tarihi itibariyle başladığını biliyor musunuz?

 

-Çukurova Belediyesi’nde semt kreşlerinin kuralarının Noter huzurunda çekildiğini biliyor musunuz?

 

-Adana otogarından kalkan önemli bir firmaya ait şehirlerarası otobüste Pozantı’da yapılan arama sonucu yabancı uyruklu 11 kaçak kişinin bagajda bulunduğunu biliyor musunuz?

 

-Remzi Zühre’nin iyilik meleği olduğunu kimlerin söylediğini biliyor musunuz?

 

 

-Adana Büyükşehir Belediyesi’nde bu ay gündeme gelecek olan borçlanma talebine MHP grubunun red oyu vereceğini kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?

 

-Ali Suat Özçelik’in babasına bu sıcaklarda neler çektirdiğini biliyor musunuz?

-Seyhan Belediyesi’nde kadın ve aile hizmetleri sağlık işleri müdürlüğü ve kreş müdürlüğü açılacağını biliyor musunuz?

-Sarıçam Belediyesi Meclisi Temmuz ayı ilk oturumunda Silivri Belediyesi ile kardeş şehir olduklarını biliyor musunuz?

 

-Cuma Günü Seyhan Danışma Meclisine CHP’li vekillerin tam kadro katıldığını ve Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Bengül’ün çok iyi bir örgütlenme ile gerçekleştirdiği başarılarının, burada çok konuşulduğunu ve beğenildiğini biliyor musunuz?