AK Parti’den sanal dünyada Genel Merkez

03/12/2018 22:17 2634

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yerel seçimlerde ilk kez sosyal ağların etkin derecede kullanılacağını açıkladı. Ünal, "Sanal dünyada da bir genel merkez kurduk, üyelerimiz ve teşkilatla anlık iletişim halindeyiz" dedi.Ünal, CNN TÜRK televizyonunda açıkladı şunları söyledi: “Bütün dünyada siyasi gündemi Twitter belirliyor ama bunun etkisi nereye yansıyor; Facebook'a. Instagram'da bu konuda oldukça etkili. Türkiye, sosyal medya kullanımda dünya ortalamasının 14 puan üzerinde. Akıllı telefon kullanıcısı Türkiye'de çok fazla, bilgisayarlardan daha çok akıllı telefonlardan gündemi takip ediyor. Bu da bizi şu sonuca getiriyor; tabi ki klasik kampanyamızı yapacağız ama daha çok hemen yan tarafta biz sanal ortamda etkinliğimizi sürdüreceğiz.”

Sözlü’den ‘kapak’ paylaşımı

Sayıştay, En Çok Borcu Olan 5 Belediyeyi açıkladı aralarında Adana yok!Sayıştay raporunda, İller Bankası'na en çok borcu olan ilk 5 belediyenin Bursa, Gaziantep, Sakarya, Konya ve Antalya olduğu ortaya çıktı.2016 yılı Sayıştay raporlarına göre, İller Bankası'na borçları itibarıyla Bursa 1 milyar 73 milyon lira ile birinci, Gaziantep 821 milyon lira ile ikinci, Sakarya 805 milyon lira ile üçüncü, Konya 699 milyon lira dördüncü ve Antalya 614 milyon lira ile beşinci sırada yer alarak ilk 5'i oluşturdu.Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de boş durur mu, hemen kendi twitter hesabından paylaşım yaparak, “Bize yüklenenlere kapak olsun. Sayıştay, en çok borcu olan 5 Belediyeyi açıkladı” dedi.

 

 

 

 

CHP Seyhan’da durum karışık!

Seyhan ilçe örgütü geçtiğimiz gün oldukça hareketli saateler yaşadı. İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu istifa etti. Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde aday olmak üzere istifasını veren CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu’nun yerine kimin atanacağı ise ortalığı karıştırdı.  Sahte atamaydı, şuydu, buydu derken, bakalım son durum ne olacak… Bu arada demedi demeyin, Seyhan’a sürpriz bir isim aday gösterilebilir.

 

 

Çimdik

Her kuş bitti, bir hacı leylek kaldı! S.Ö.

Haşarı soruyor

AK Parti İl Başkanı Avukat Fikret Yeni’nin istifa ettiğini dillendirenlerin yanlış istihbarat edindiğini,  aksine il başkanı Yeni’nin hala görevinin başında olduğunu biliyor musunuz?

CHP İl Başkanı Avukat Emrah Kozay’ın Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı koordinasyonunda, 7 ilden parti yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Yerel Seçim Doğu Akdeniz Bölge Çalıştayı'na katıldığını biliyor musunuz?

- Cevher Cevheri’nin siyasi faaliyetlerine Demokrat Parti’de devam ettiğini biliyor musunuz?

 

-Adana’da 1 Aralık’tan itibaren su faturalarındaki "su tüketim bedeli ve atık su bedeli" üzerinde yüzde 10 indirim uygulandığının açıklandığını biliyor musunuz?

-Kılıçdaroğlu’nun, “İYİ Parti ile ittifak yapacağız. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin her yerde güzel şeyler olacak” açıklamalarının Adana’da gündem yarattığını biliyor musunuz?

 

-Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni lokaline siyasilerin ziyaretler gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

- Seyhan Belediyesi’nde iki başkan yardımcısı Kadir Özdemir ve Ulaş Toros’un önümüzdeki yerel seçimlerde belediye meclis üyesi aday adaylığı için istifa ettiğini kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?

 

-SODEM üyesi belediye başkanlarının  Zeydan Karalar  ev sahipliğinde AKADEMİ SODEM etkinliğinde yerel seçim gündemiyle bir araya geldiğini biliyor musunuz?

 

-Çağkan İnan’ın, kendi sosyal paylaşım hesabından, “Uzun süre samimiyetle ve büyük bir heyecanla kurucu şube başkanlığını yaptığım İçmimarlar Odası Adana Şube Başkanlığı görevimden Çukurova Belediye Meclis Üyesi aday adaylığım nedeniyle ayrılmış bulunuyorum. Kentime inanıyorum, kentlime inanıyorum” mesajı paylaştığını biliyor musunuz?

Günün İsmi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü

Günün Sözü

Siyasette yükselmenin sırrı, aptal ve kanaatkar görünüp akıllı ve muhteris olmaktır.

Charles de Montesquieu

 

 

Günün Kitabı

Bir türlü bastırılamayan 3 ciltlik:  “Adananın Yolları Taştan”

Yazar:  20’yi aşkın yayınlanmış, 10’a yakın yayına hazır kitabı bulunan Adanalı Halil Atılgan