AK Parti’de seçim stratejisi belli oldu!

04/11/2018 23:17 2339

Geçtiğimiz hafta sonu AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Sözcüsü Adana Milletvekili Ömer Çelik, toplantının sona ermesinin ardından açıklamalar yaptı. Çelik, cumhur ittifakı ile ilgili “Cumhur İttifakı devam ediyor. Gösterdiğimiz özen açıktır. Bu Cumhur İttifakını oluşturan ruha saygı göstererek bu ittifakın devam etmesinden mutluluk duyuyoruz” dedi,  seçimle ilgili de , "MKYK'mızın kararıyla bütün seçim çevrelerinde partimiz adayların tespiti ve sıralamasında 'merkez yoklaması' usulünü uygulayacak." ifadelerini kullandı. Ayrıca toplantıda 3 dönem kuralına takılan belediye başkanlarının durumu da masaya yatırılmış. Yani strateji belli, artık sırada aday adayları ve merkez yoklamasında.

Tamer Dağlı Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı

AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı görevi tevdi edilen Adana Milletvekili Tamer Dağlı’ya başarılar diliyorum.Ekonomi İşleri Başkan yardımcılığı görevine getirilen AK Parti Adana MilletvekilimizTamer Dağlı bukonuda da başarılı olacaktır. Zira kendisinin uzmanlık alanlarından biri de budur, tebrik ediyorum ve hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.

CHP Adana Örgütü’nde her kes aday!

Başdöndüren bir koşuşturma var Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Örgütü’nde. Çok çalışıyorlar. İl Başkanı Avukat Emrah Kozay, öyle hummalı çalışıyor ki bir dakika boşluğunu yakalayamıyorsunuz. Yerel seçimler için o kadar çok aday adayı var ki partide teşkilatlarda neredeyse adam kalmadı herkes aday. Gerek belediye başkanlığına gerekse de meclis üyeliğine. Daha ilginci bu partide herkesin mutlaka her konuda bir fikri var.  Her neyse Bu kadar adayın içinde ne yapsın il başkanı, zor iş Allah kolaylık versin diyorum.

Çimdik

Bazılarının kendilerini parti üstü görüp de lümpenlik yaptığını, ama aday gösterilmediklerinin ertesi günü artık esamelerinin okunmayacağını bilmelerini istediğim için, bir çimdik atayım dedim.

Haşarı soruyor

-Göçmen Uyum Merkezi açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün “Yeni nesiller kayıp kuşaklar olmamalı” dediğini biliyor musunuz?

 

-Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın  “Adayı Adanalı Belirlesin” çıkışının büyük alkış aldığını biliyor musunuz?

 

- Önümüzdeki yılın nisan ayında 7’nci kez düzenlenecek “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” öncesinde karnavalın fikrin önderi Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un biraraya geldiğini ve Bakan Ersoy’un, Portakal Çiçeği Karnavalı başta olmak üzere çok sayıda etkinliğin düzenlendiği Adana’da bunları çok önemsediklerini ve “karnavalı  sonuna kadar destekliyoruz” dediğini biliyor musunuz?

 

- Kendi seçim bölgesi Adana’da neredeyse seçimden bu yana hiç görünmeyen, MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy’un, bir dizi ziyaretler için Şırnak’a gittiğini biliyor musunuz?

 

-CHP İl Başkanı Emrah Kozay’ın geleceğimizin teminatı genç üniversitelilerle buluşarak, kentimiz ve ülkemiz üzerine bir sohbet gerçekleştirdiğini ve “Gençliği olmayanın geleceği de olmaz” dediğini biliyor musunuz?

 

-Expelilaç’ın 4. Ulusal Vektör Mücadelesi Sempozyumu'nda yer aldığını biliyor musunuz?

-MHP İl Başkanı Bünyemin Avcı’nın, “Milliyetçi Hareketin dünyada bir benzeri yok” açıklamasının büyük yankı uyandırdığını biliyor musunuz?

- Ziyapaşa Bulvarı, İnönü Caddesi’ne çıkmadan sağda bir banka şubesi önündeki belediye otobüs durağının UKOME kararı olmaksızın bir Belediye Meclis Üyesinin hatırı için yer değiştirildi iddialarının olduğunu biliyor musunuz?

Günün İsmi

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül

Günün Sözü

"Sorun ne biliyor musun? Sorun senin gerçekleştirmek için çırpındığın hayallerini, başkalarının bakkaldan ekmek almaya gidiyormuşçasına kolay gerçekleştirebilmesi. Hem de hiç hak etmeden...

Günün Kitabı

İçeriden fethedilen kale CHP

Yazar:   CELAL EREN ÇELİK