Afyon maçı öz güven açısından önemli

31/10/2018 05:42 6310

Adana Demirspor son iki haftada alınan kötü sonuçların ve özgüven kaybının izini silmek için ve tekrar bir çıkış yakalamak adına Ümraniye karşılaşması büyük anlam kazandı.

Adana Demirspor yeni takım dedik, biraz sabır dedik ama eğer şampiyon olacaksan bu oyunla bu mücadeleyle zor. Futbolcu kardeşlerime bu formanın hakkının bu olmadığının anlatılması ve dikkatlerinin çekilmesinin gerektiğini düşünüyorum...

Sezon başından beri kazansak da kaybetsek de bugün gerçekten takımımız iyi oynadı diyemedik. Son haftalarda kaybettiğimiz takımlara bakın; Osmanlı bizden iyi mi? Değil… Elazığspor hiç değil! Ümraniyespor’da değil…Yazık kaybedilen puanlara. İnşallah ilerleyen haftalarda bu puanları aramayız. Ümraniyespor maçına her iki takımda kontrollü başladı. Adana Demirspor ilk yarıyı tam bir deplasman takımı gibi oynadı ve ilk yarı bitmek üzereyken yani çok güzel bir dakikada golü buldu ve devreye önde girdi. Ne olduysa ne konuşulduysa ikinci yarı bambaşka bir Adana Demirspor vardı sahada. Birbirinden kopuk bir oyun düzeni, rakibe oynama fırsatı verme, kademe hataları; hangi birini sayayım. Hakan hoca 1-0 öndesin ikinci yarıya çıkıyorsun ilk 10 dakika kontrollü oyunu seç, rakip saldıracak belli, forvet değişikliği yapmış, bunu oyunculara aktar ki oyuncularda içerde önlem alsın.

Şuan Hakan hocanın ve futbolcu kardeşlerimin özgüvene ihtiyaçları var. Afjet Afyonspor maçı özgüven açısından muhakkak kazanılması gereken bir maç. Bu hafta kazanılacak 3 puan olumsuzlukların ortadan kalkacağı bir hafta olması dileğiyle..

Sevgi ve saygılarımla....