Adliye Matinesi

14/01/2018 22:26 12415

Cezaevlerinde hükümlülerin ürettiği reçelle başlayan sabah kahvaltısı, Başsavcımızın samimi, anlaşılır Adana yargı işleyişini, dört yıllık görev süresince yaptıkları, yapmak istediklerini anlatmasıyla interaktif bir sohbete, Savaş Çokduygulu’nun da sıkça dile getirdiği gibi bir beyin fırtınasına dönüştü.

Buna Sayın Başsavcı Yeldan’ın samimi yaklaşımı, sorulan sorulara verdiği doyurucu cevaplar ve Adana Adliyesi Gültepe Eğitim Tesisi çalışan arkadaşların misafirperverliği de eklenince bize de güzel cümlelerle kurulu bir yazı yazmak düştü elbette.

Yaşadığımız kentin kent olmasını sağlayan bir sürü unsur vardır. Bunlardan en önemlisi de haklarımızı koruyan, kollayan yargı organı ve bu organı yönetenlerdir. Adana yargı organını yöneten, yönlendiren Sayın Başsavcı Ali Yeldan’a başarı diliyorum bize verdiği güven ve enerji için.

Yazı başlığıma anlam verememiş olmanız olası bir durum. Başsavcımızla konuştuk, görüştük, onayını aldık. Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun (SBŞT) sahnelediği çok anlamlı bir kadın hikayesi olan “Asiye Nasıl Kurtulur” adlı tiyatro oyununun bir temsilini hakim ve savcılarımızın, Başsavcımızın da katılımlarıyla organize edip bir “Adliye Matinesi” düzenlemek istiyoruz. Adliye Matinemizde buluşmak üzere. Güzel günler, güzel yarınlarla kalın.