Adım adım Play-Off’a

29/12/2021 21:44 1188

Adanaspor takımı ilk yarıyı beklentilerin üstünde bitirerek hedefini yukarı olarak belirledi.

Ligin 7.haftasında göreve gelen Sait hocayla beraber takım müthiş bir geri dönüşe imza atarak 26 puanla devreye girdi. Daha önceki yazılarımda söylemiştim, bu ligde mücadele etmezsen, iyi savunma yapmazsan, takım halinde hareket etmezsen başarılı olamazsın diye.

Peki Sait hoca ne yaptı?

Önce savunmayı oturttu sonra oyuncuları kendi yerinde oynatmaya başladı sonra da Fıratcan’ı takıma kazandırıp sağ kulvarda yeni bir oyuncu keşfetti. Rakibi bekleyerek oynamayı öğretti ama aynı zamanda top Adanaspor’dayken de pas yapmayı özellikle bunu yapacak en iyi oyuncu olan Benasser’i savunmanın önüne koyarak bütün organizasyonları onun üzerinden yaptı.

Celil’ i yeri geldi hücumda yeri geldi orta sahada oynatarak onun enerjisinden ve gücünden faydalandı. Takımın bahsettiğim başarıyı yakalamasında en büyük pay Sait hocanındır. Yiğidi öldür ama hakkını yeme. Geldiğinde dipte olan takımı alıp bu seviyelere getirmek her babayiğidin harcı  değildir. Üstelikte hiçbir bahaneye sığınmadan. Bu kadar kısıtlı kadro ve bu kadar hücum hattında yaşadığı sıkıntıya rağmen. Hocayı ve ekinini gerçekten kutlamak gerekir. Başarı ekip işidir ve Sait hocanın ekibi gerçekten geldiğinden beri çok çalışarak oyuncularla iletişimi doğru kurarak başarıya giden yolda hocaya çok büyük yardımları oldu.

Ligin 7.haftasında bu takımın ilk yarı 26 puanla kapatacağını söyleseler hiç kimse inanmazdı. Bunu başaran bu ekibi gerçekten kutlamak gerekir. Bütün oyuncuları tebrik ederim. İlk yarı bitti şimdi Adanaspor takımı Sait hocanın istekleri doğrultusunda doğru mevkilere oyuncu transferlerini yaparsa Süper lige adım atacaktır. Kadro kısıtlı ve takıma 5-6 oyuncu takviyesi gerekir. 2.yarı lig daha zorlu olacak ve alternatif oyuncu sayısı fazla olması gerekecek. Özellikle hücum hattına yapılacak oyuncu transferleri Adanaspor’u üst lige çıkma yolunda başarıya ulaştıracaktır…