ADIM ADIM PLAY-OFF A

11/04/2019 22:21 2492

Adana Demirspor özellikle Ümit Özat’ın göreve gelmesinden bu yana iyide kötüde oynasa yine de kazanma alışkanlığı yakaladı. Öyle ki bu alışkanlık iç saha yada deplasman fark etmiyor.

Takım için özellikle deplasman da oynanan ve dönemeç özelliği taşıyan maçlardan şuana kadar galibiyet alan mavi şimşekler son olarak yine stresli geçen maçta deplasmanda Afyon’u mağlup ederek çok önemli bir üç puanın sahibi oldu. Bu verimlilik durumuna farklı açıdan da bakacak olursak Ümit Hoca her maç gerek 11 de başlayan gerekse oyuna sonradan giren çok farklı oyunculardan faydalanabiliyor. İşte Afyon maçının da öne çıkan oyuncusu uzun bir sakatlık döneminden çıkarak ikinci yarı oyuna dahil olan legaer oldu. Buradan şu sonucu çıkarabiliriz demek ki Adana Demirspor da giren ya da çıkan oyuncu fark etmiyor.

Tabi başka bir artıyı da konuşmak gerekiyor oda takımın gol yemem konusundaki başarısı. Savunma anlamında son derece başarılı bir grafik çizen Adana Demirspor kaleci Çağlar’dan başlamak üzere bireysel ve takım savunması olarak çok başarılı buda oyunda kötü gözükseniz dahi rakibin gol pozisyonu bulmasını azaltıyor.

Şimdi önümüzde ki tabloya bakacak olursak Adana Demirspor yakaladığı galibiyet serisi ile adım adım ilk altıya ilerliyor Perşembe akşamı kendi sahasında Ümraniye’yi de yenerse zaten ilk altı içine giriyor. Buda takın zaten olumlu havasını iyice yukarıya taşıyacak. Rakiplerinin de puan kaybetmesi Ümraniye maçının önemini daha da artırdı. Pote’nin cezasın bitmesi legaer’in Afyon maçındaki önemli performansı takımın uyumu bu maçın kazanılmaması için ortada bir engel olmadığını gösteriyor.

Taraftar maça mutlaka gelsin gibi gereksiz bir cümle zaten kurmayacağım. Çünkü bu maçın önemini taraftar herkesten daha iyi biliyor. Stadın dolacağına zerre kadar şüphem yok. Strese girmeden güzel kötü oyun demeden 3 puanın Adana Demirspor hanesine yazılacağı bir karşılaşma bekleyerek umutlarımızı hep diri tutacağız.

Ben kendi adıma inanıyorum ki Adana Demirspor play-off a kaldığından bu sefer süper lige merhaba diyecektir Ümraniye maçı da bu yolun başlangıcıdır. Şimdi sabırsızlıkla Perşembe’yi bekleyelim