Adım adım…

29/06/2020 22:34 3076

Pandemi sonrası başlayan TFF 1. Lig de belki de üç ay içerisinde çalışmalara en erken başlayan takımlardan biriydi Adana Demirspor. Bu çerçevede Bolu da adeta kendilerini dış dünyadan ayırdılar. Şampiyonluğa oynayan bazı takımlar çalışmak yerine ligin oynanmaması ve mevcut durumuyla tescil edilmesi için çeşitli yollara başvurmayı tercih etti ve bu durumdan sonuç alamayıp üstelik birde zaman kaybetti.

Ve yukarda da bahsettiğim gibi üç aylık aranın ardından ligler yeniden başladı. 6 maçlık mini bir ligin henüz ilk haftasında Bursa’nın da mağlup olmasıyla birlikte Adana Demirspor için Osmanlı maçı ayrı bir önem kazandı. Zorda olsa kazanılan Osmanlı maçıyla birlikte artık kalan beş haftada ki maçlarını kazanması durumunda ilk ikiden direk süper lige çıkacak bir Adana Demirspor vardı.

 

Giresun maçı da belki de bu karşılaşmalardan en önemlilerinden biriydi. Çünkü rakipte iyi futbol oynuyor ve ilk altı için mücadele ediyordu. Adana Demirspor un mutlaka Osmanlı maçının üzerine koyan bir oyunla galip gelerek yoluna devam etmesi gerekiyordu. İşte bu bilinçle oynanan Giresun maçın da mavi lacivertliler gerçekten çok güzel bir oyun ortaya koyarak henüz ilk yarının ilk 30 dakikasında 2-0 öne geçti. İkinci yarıda da yine Adana Demirspor un oyun anlamında üstünlüğü vardı bu takımın çok önemli bir ismi olan Volkan şen farkı 3 e çıkardı. Giresun takımının oyunu bırakmayan bir oyun yapısının olduğunu ve geri dönüşlere imza attığını bu sezon defalarca gördük yine aynı şeyi denediler farkı da ikiye indirler ancak Hamid unun ilk yarıda direğe takılan ceza sahası dışından attığı şut ikinci yarıda doksanı buldu. Sonuç olarak Adana Demirspor bu önemli karşılaşmayı 4-2 gibi farklı bir skorla önde kapadı istediği üç puanı da aldı.

 

Bu karşılaşma için parantez açılması gereken birkaç nokta var aslında öncelikle Cüneyt Hocanın her geçen gün oyuna taktik olarak katkısı ve oynatmak istediği sisteme futbolcuların da adapte olması. Ayrıca Mitroviç gibi belki de uzun zamandır takımda olmayan bir ismi yeniden takıma kazandırdı. Orta sahanın da yine öneminin daha da ortaya çıkması ve daha birçok anekdot.

 

Şimdi hafta içi çok çok önemli bir deplasmanda oynanacak Erzurum maçı var. Bu maçta alınacak bir galibiyet son üç maç kala ilk iki için Adana Demirspor u çok başka bir noktaya getirir. Yani şampiyonluk için kaldı 4 maç diyerek inancı da yitirmeyerek yola devam diyelim. Artık iyi oyun kötü oyun demeden mücadele ve inancı en yüksek seviyeye çekerek 26 yıllık özleme son verme zamanıdır.