Aday profili

11/11/2018 22:09 6931

 

5 Ocak Gazetesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz sabah kahvaltılarının, yeni dönemde ilk konuğu Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, oldu.

Yapımı tüm hızla devam eden ve yeni yılın ilk aylarında açılacağı belirtilen 3’ncü köprünün ayağının dibinde bir araya geldik Başkan Sözlü, ve ekibiyle.Gerek Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde, gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim çalışmalarında ve Belediye Başkanlığını kazandıktan sonra Başkan Sözlü’yü takip eden biri olarak şunu açıkça ifade edebilirim; Başkan Hüseyin Sözlü, nevi şahsına münhasır bir insan, sözünü budaktan esirgemeyen bir yapıya sahip. Yaklaşık 2 saat süren beyin fırtınasında 5 Ocak Gazetesi ailesinin sorularını içtenlikle yanıtlayan Başkan Sözlü, yaklaşan yerel seçim öncesi (ki daha öncede bu tür beyanatları olmuştu) Büyükşehir Belediye Başkanlığını düşünen adaylara göndermelerde bulundu.

İşte satır başları:

*Yapılan köprüler için çok tantana çıkaranlar oldu, Adana’nın adamına delikanlılık yakışır. MHP’yi hükümete yakın diye eleştirirler, kimseyle kavga etmeyi göze alamadılar, Adana için siz kimle kavga edebilirsiniz ki, iki Belediye Başkanı var, siz hükümetin hangi üyesine kafanı kaldırdın, gördünüz mü? Şahit oldunuz mu? Ancak, Ali Sözlü’nün oğlu, bir tarafı deli olacak. Mangal yürekli bir belediye Başkanı var hakkını arama konusunda. Sessizliğimiz Adana içindir, edeptir.

*Adanalı beni Adana’nın delikanlı çocuğu olduğum için seçti. Benim gibi bir örnek varken. Adaylara şimdiden tavsiyem şudur, benim seçiliş hikâyeme baksınlar.

*Adanalıların neye göre karar verdiğini görsünler, en azından oradan kendinize bir çıkarma alın.

*Delikanlılıkta beni takip edin.

*Süheyl Eğriboz modeli, bir Erol Taş modeli Adana’da kazanmaz.

*Cüneyt Arkın, bana daha çok uyar.

Evet, başta da belirttiğim gibi Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sözünü budaktan esirgemeyen bir siyasetçi.

Yerel seçim için takvim yaprakları tek, tek düşerken, Başkan Hüseyin Sözlü’nün karşısına İskender Büyük mü, yoksa Polat Alemdar mı çıkar bilemem artık!