Adanaspor ve yeni sezon

20/07/2022 02:42 439

Geçtiğimiz sezon lige büyük ümitlerle başlayan Adanaspor maalesef ilk 5 haftada aldığı sonuçların ardından Fırat Gül ile yolları ayırarak takımın başına Sait Karafırtınalar’ı getirdi.

ilk 5 haftada yapılan yanlış sistem ve yanlış oyuncu tercihlerini düzeltmeye başlayan Sait hoca öncelikle takımla olan ilişkilerini çok iyi seviyelere getirerek oyuncuları kaynaştırdı ve sahada disiplinli bir takım yarattı. Özellikle orta saha da Celil ve Benasser’in mücadeleci oyunları ve Benasser’in liderliğinde pas alışverişleri, kanattan bindirmeler, rakip sahada çoğalmalar olmaya başlayınca galibiyetlerde art arda gelmeye başladı.

Takım içine dokunuş yaparak Fıratcan ve İsmail’i kanatlarda hücumlara destek verdirerek oyunu kanatlara yıktı ve sonuçlar geldikçe takımın özgüveni arttı. ilk yarı sonunda takım Play-Off potasına geldi. Fakat ilk yarıda ki en büyük sorun gol bölgesiydi ve buraya mutlaka takviye gerekiyordu. Adanaspor maçları alıyor fakat çok kısır pozisyonlar üretiyordu. Kanattan gelecek ortaları ne Tetteh ne de Ahmethan değerlendiremiyordu. İyi 2 santrafor alarak Play-off potasının içine girebilirdi hatta ilk ikiden çıkabilirdi.

2.yarının başlamasıyla en eksik bölge olan santrafora  transfer yapılamadığı için takımın gardı düşmeye başladı ve mücadele gücü her ne kadar yüksek olsa da final kısmını yapamadığı için mağlubiyetler kaçınılmaz oldu. Sonuç olarak da yavaş yavaş alt sıralara düşmeye başladı. Ligin sonlarına doğru takım düşme hattıyla puan farkı çok azaldı ve Adanaspor taraftarı artık düşmeyelim yeter endişesine girdi. Umutlarla başlanan 2.yarı, transferde izlenen yanlışlar yüzünden maalesef koca bir sezonun heba olmasına yol açtı.

Adanaspor Süper lig umutlarını artık bir sonraki sezona taşımak zorunda fakat bu sene yapılan hataları tekrar etmeyip doğru ve takıma katkı koyacak isimler alınırsa üst lige çıkmak hayal olmaz. TFF 1.lig de istikrarlı kadro kurup iyi mücadele eden ve özellikle hücum hattı iyi olan takımlar başarıya ulaşıyor. Dilerim ki Adanaspor yeni sezonda doğru oyuncu tercihleri ile sistemi oturtup başarıya giden yolda doğru adımları atar ve başarıya ulaşır.