Adanaspor’un tadı yok!

17/08/2022 20:53 420

2022-2023 Sezonunun başlangıç maçında Adanaspor vasat bir oyun sergiledi.

Geçen yıl son maçlarda küme de kalmayı başaran takım, bu yıl çoğu yeni oyuncudan oluşan kadrosuyla sahada yer aldı. Kalede Hasan bu ligin kalecisi değil. Kaleye mutlaka takviye  lazım. Savunmada Roche güven veren oyunuyla takımın vazgeçilmezi olur. Yanına mutlaka iyi bir stoper alınmalı diye düşünüyorum.

Sağ bek ve Sol bek oyuncularımız futbolcularımız maalesef vasatlar. Özellikle Sol bekte oynayan Emre Kaplan hem gol de yaptığı kademe hatası hem de maç içerisindeki vasat oyunuyla bu ligin çok altında olduğunu gösterdi.

Orta saha da Benasser takımın bankosu ve bu ligin üstünde bir oyuncu. Yanında oynayan Hakkı Kılıyor mücadele ediyor ama bu lig için yeteri kadar iyi değil. Daha çok pişmesi lazım. Takımın hücum hattına gelince, kenarda oynayan Tetteh bildiğimiz gibi. Mücadele etmeye çalışan bir oyuncu ama bu lig için çok acemi…Diğer kanatta oynayan Sacho bu sene Adanaspor’un yaptığı en iyi transfer bence. Çok iyi ve akıllı bir oyuncu. Biraz daha hareketli olursa çok iş yapar. Forvet arkası oynayan Burak Çoban fena oyuncu değil. Aslında birkaç maç izledikten sonra yorun yapmak dağa akıllıca olacak.

Forvette oynayan Ahmethan ise artık Adanaspor takımının bana göre oyuncusu olamaz. Çok durağan oynuyor ve arkadaşlarına duvar olamıyor. İlk maçı tatsız vasat bir oyun sergileyen Adanaspor son dakika verilmeyen net penaltı ve jallow’un kaçırdığı inanılmaz pozisyon sonrası berabere kaldı.

Bu arada jallow iyi bir oyuncu izlenimi verdi. Çok hareketli ve rakibi zorlayan bir oyun yapısı var. Umarım Adanaspor’ a faydası olur. Sıcak hava ligin ilk maçı olması, kadro eksikliği Adanaspor için zorlayıcı etkenlerdi. Takımın en az 5 takviyeye ihtiyacı var. Özellikle kaleci ve bir stoper, bir solbek, 2 orta saha ve bir de iyi bir forvet takıma müthiş hava katacaktır. Transfer dönemi bitmeden takviyelerin yapılması şart.

Aksi durumda bu kadro ligin düşme adaylarından biri olur. Bu sene TFF 1.lig daha zorlu ekiplerden kurulu durumuna geldi. Gereken takviyeler yapıldığında hedefe oynayan bir Adanaspor izleriz.