Adanaspor’u yalnızlaştıramazsınız!

05/05/2017 22:03 2201

Adanaspor, Süper ligde gün sayıyor. Bundan sonraki maçlarında skorun pek önemi yok.  Bu saatten sonra yapılacak tek bir hamle var o da yeni sezonun hazırlığına başlamak. Bunla beraber  diğer önemli nokta var ki  Adanaspor camiası içerisinde yaşanan ayrışmalar, bölünmeler  ve kutuplaşmalardır.

Biliyorum ki, Adanaspor taraftarı küme düşmeyi pek kafasına takmıyor.  Önemli olan Adanaspor, camiasındaki sevginin, saygının birlik ve beraberliğin bitme noktasına gelmesidir.  Üzülerek belirtmeliyim ki, sayın Bayram Akgül, hala Adanaspor taraftarlarıyla bir inatlaşma içerisinde.  Bu hamle Adanaspor’a büyük yaralar verebilir ve hatta da veriyor da…

Anlayamadığım bir konu var ki; o da Sayın Bayram Akgül’ün  camiada neden sevgi tesisi inşa edemediğidir! Bu kadar zor olmasa gererek. Başkan demek o camianın lideri, ağabeyi hatta babası anlamı taşır. Bu unsurlardan hayli uzak görünüyor Sayın Bayram Akgül… Taraftarıyla, camiasıyla birlik, bütünlük içerisinde olsa çok daha güçlü bir Bayram Akgül ve Adanaspor  olmaz mı? Bunu yapabilecek zekaya yüreğe de sahip bir insanın hala bir inatlaşma içerisinde olduğuna anlam veremiyorum !

Adanaspor bu yıl küme düşer seneye çıkar;  sportif anlamda başarır başaramaz. Bunlar farklı platformda tartışılır.  Ama Adanaspor’da sevgi, saygı ile  birlikte beraberlik kaybolursa  şuan olduğu gibi zararı gören Adanaspor olur.

Sayın Bayram Akgül, önce kendini , sonra da bir şeyleri değiştirmek zorunda. –Değişim- derken, iletişimden ilişkilerden camia bütünlüğünden bahsediyorum. –Değiştirmek- derken, kulüp içerisinde inandığı, görevlendirdiği bir takım insanları o görevden alıp camiayı birleştirici insanları oraya getirmek zorunda. Camianın  insanına camianın insanı olduğunu hissettirmek zorunda.  Eğer bunları yapabilirse üretmeye başlamış bir kulüp olarak inanın bana, çok güçlü bir Adanaspor ve Bayram Akgül çıkabilir. Bunları yapamayacaksa kesinlikle ve kesinlikle üçe beşe bakmadan Adanaspor’u devretmelidir.  

Son Antalya maçını hepimiz izledik. Maçtan ziyade tur-beyler grubunun olduğu tribünün kapatılması ve Adanaspor taraftarına, misafir takım taraftarlarından daha  yüksek ücretle  bilet satılması sayın Bayram Akgül ile bağdaşmadı. Adanaspor büyük kulüptür ve bu işlerle anılmamalıdır.

Bir liderin, ağabeyin, babanın ve başkanın yapacağı hamleler değil bu cezalandırmalar ve inatlaşmalar. Tribünler boş, yürekler buruk, başlar önde ve üzüntü hakim…

Adanaspor’u yalnızlaştıramazsınız!