Adanaspor son nefeste

22/11/2022 20:58 239

 

Adanaspor, Altınordu engelini zorda olsa son dakikada bulduğu aşmasını bildi.  2-1’lik netice sonuç anlamında gerçekten rahatlatıcı oldu.

Maça gelecek olursak; ilk yarı bol pozisyonun olduğu, oyuncuların hırsının ekrana ve tribüne yansıdığı  ve sezon başından beri gördüğüm en iştahlı oyunlarından birini oynadı Adanaspor.  Özellikle Tetteh Adanaspor’a geldiğinden beri en iyi futbolunu oynadı bana göre. Kendisinden beklenen katkı buydu zaten ama 2 sezondur bir türlü katkıyı sağlayamıyordu.

Burak Çoban’ın attığı müthiş gol seyir zevki açısından ligin en şık gollerinden biri oldu. Hem Tetteh hem Burak Çoban’ın hareketli oynaması ileride daha çok pozisyon bulmamıza ve ilerde çoğalmamızı sağladı. Maçın genelinde istekli arzulu bir Adanaspor vardı fakat hakem triosu için aynı sözleri ifade edemem. Az daha yanlış kararları ile maçı kaybetmemize yol açacaktı. Verdiği penaltı, vermediği penaltı, var sistemine  gitmemesi inanılır gibi değildi! Amatörce yönettikleri bir maçta Adansporlu oyuncuların isteği olmasa maçı kesin elden giderdi. Alt sıralardaki rakibini yenerek ikili averajda da önemli bir engeli aştı takım.

Adanaspor  biraz üzerine koyarsa biraz istekli oynarsa her takımla başa baş mücadele edebilir. Takım kapasitesi zaten düşük seviyede ama mücadele ederek birlikte hareket ederek rakiplerine üstünlük kurabilir. Tıpkı Altınordu maçı gibi. Eyüp hoca bu takım için her zaman bir nimet ve değerinin bilinmesi gerekiyor. Takımdaki oyuncularda hocayı benimsemişler ki daha derli toplu ve istekli oynadılar.

Bir parantez de İseka’ya açıyorum. Geldiğinden beri takıma hiçbir katkısı yoktu ama bu hafta sonuca etki ederek hayati bir 3 puan kazandırdı takımına. Gerçekten topu alışı dönüşü ve vuruşu muhteşemdi. İnşallah bundan sonra da böyle devam eder.

Takımı da ayrıca kutluyorum. Böyle devam…