Adanaspor lige döndü

19/09/2022 20:06 433

 

Ligin 6.haftasına girilirken Adanaspor ilk defa bu kadar istekli ve arzulu oynamaya başladı.

Çaykur Rize takımı geçen sene ligden düşen ve bu sene yeni kadrosuyla tekrar üst lige çıkmak isteyen bir ekip fakat bu oyuncu grubuyla çıkma şansı yok. Karşısında oynayan Adanaspor ise ilk defa istekli arzulu fakat takım oyunu hala eksik olan bir ekip. Maçın geneline bakarsak galibiyeti hak eden taraf olduk. Özellikle kalecimiz Hasan kusursuz oynadı. Savunma hattı son 15 dakika dışında kusursuz oynamaya çalıştı. Burak Çoban geldiğinden beri en verimli oyununu oynadı ve fırsatçılığını kullanarak golünü de attı. Hücum hattında özellikle Tetteh saç baş yoldurdu. Bu oyuncudan maalesef faydalanma şansımız yok gibi görünüyor. Hücum hattının her bir kenarında da sıkıntı yaşıyoruz. Orda oynayan oyunculardan verim alamıyoruz.

Maçın genelinde Adanaspor takımı maçı daha çok İsteyen taraftı ve 3’ü 4’ü bulabilecek pozisyonları da yakaladı. Turuncu-Beyazlılar mutlak kazanılması gereken maçı kazandı ve rahat bir nefes aldı. Ancak,  bu yeterli değil. Her hafta üzerine koyarak devam etmesi gerekir. Kadro istikrarı sağlanıp özellikle takım halinde savunma ve takım halinde hücum yapmayı öğrenirsek çok takımın canını yakarız diye düşünüyorum.

Dünkü galibiyet sakın yanıltmasın, hala çok eksiği var Adanaspor’un. Savunma hattı ile hücum hattı arasındaki mesafe hala uzun. Buna çözüm bulmak gerekiyor. Milli maç arasına girilecek. Bu galibiyet ilaç gibi oldu…Antrenmansız olan yeni oyuncular hem daha çabuk uyum sağlar hem de diğer maça kadar hazır olurlar. Milli maç arasında takımı çok iyi hazırlamak gerekir.

Lig Adanaspor için dilerim yeni başlar…

Tebrikler…