Adanaspor galibiyeti hatırladı

08/11/2022 20:59 245

 

Adanaspor zorlu Pendik engelini güzel bir galibiyetle aşmayı bildi.

Maça geçen haftaki savunma üçlüsüyle başlayan Önder hoca, sağ kenarda Hakkı sol kenarda da Hüseyin’e şans verdi. Orta sahayı Hakan, Benasser ve Tetteh, ilerde de jallow ve Burak Çoban’a şans veren Önder hoca, geçen haftadan farklı olarak Tetteh’i bu maçta sağ tarafta oynattı.

Jallow’un becerisi ile gelen ilk gol ve ardından Burak Çoban’la farkı ikiye çıkarmamız maçın güzel geçeceğinin habercisi oldu. Fakat savunma hataları sezon başından beri canımızı sıkan en büyük unsurdu ve rakibin Thuram’la bulduğu gol acabaları beraberinde getirdi. Zira 2-0 öne geçtikten sonra daha rahat oynaması gereken Adanaspor, sezon başından beri savunma ve pozisyon alma hastalığını bir türlü çözemediği için golü kalesinde gördü. Roche’nin gelen kafa golü ve ardından yediğimiz ikinci gol maçın sıkıntılı geçeceğinin habercisi oldu.

Sezon başından beri söylediğimiz savunma ve orta sahadaki yetersiz oyuncu sayısı maalesef her maç kendini göstererek sıkıntı yaşamamıza yol açıyor. Bu takımın her maç gol atma kapasite var ancak savunmaya çözüm bulamadığımız sürece her maçımız acabalarla geçecektir. 3’lü savunma ve kenarlarda oynayan iki oyuncumuz top rakibe geçtiğinde savunmaya daha yakın oynayıp ortadan ve kenarlardan gelen atakları kesme zorunluluğu var. Aksi halde her maç pozisyon ve goller yeriz ki bugüne kadar hep yedik. Dikkat ederseniz hemen hemen her maç gol arıyoruz ve atıyoruz. Fakat top rakipte iken takım halinde savunma yapamazsak her maç böyle galibiyetle bitmez. Bu uyarıyı yapmamız gerekiyor.

Maçı 3-2 kazandık. İkinci yarıda golü yiyebilirdik. Bu takım devre arasına kadar toplayabildiği kadar puan toplayıp devre arası yapacağı oyuncu takviyeleriyle nereye oynayacağını kendisi belirleyecektir. Bu maç aldatmamalı. Takımdaki oyuncu kapasitesi bu lig için yeterli değil. İlk yarıya kadar alacağı 2 galibiyet Adanaspor’un korkulu rüya görmesine engel olacaktır…