Adanaspor fırsat tepti

07/12/2022 06:54 191

 

Adanaspor kendi sahasında kendisiyle aynı puanda olan Göztepe’yle berabere kalarak büyük fırsat tepti.

Mutlak kazanılması gereken bir maçta kaçırdığı gol pozisyonları maçın berabere bitmesini sağladı. Kaleci Hasan yine maça damga vuran isimdi. Yaptığı akıl almaz hata pahalıya mal oldu. Savunma ve kaleci konusunda Adanaspor bu sezon istikrarı bir türlü tutturamadı. Ligin basit gol yiyen takımlarından biri oldu. Özellikle bireysel hatalardan yenilen gol sayısı çok fazla ve bu da takımın havasını çok etkiliyor.

Maçın geneline bakarsak Adanaspor kazanmaya yakın taraftı. Çok gol kaçırdı. Özellikle Eyüp hocayla çıkışa geçen Adanaspor 2 maçta 6 puan alabilirdi fakat 4 puanla yetinmek zorunda kaldı. Göztepe takımı Adanaspor’un yaptığı bireysel ve pozisyon hatalarını iyi değerlendirerek tecrübeli oyuncularıyla bir puanı kurtardı.

İseka’nın son dakikada kaçırdığı pozisyon ise kendisine yakışmadı. Artık geriye dönüp bakmanın anlamı yok.  ilk yarı sonuna kadar alabildiği kadar puan alıp acilen eksik bölgelere takviye yapmak gerekiyor. En önemli transfer bölgesi ise kaleci ve savunma hattı olacak. Yapılacak 5-6 transfer bu takımın ikinci yarı korkulu rüya görmesini engelleyecektir. Aksi halde sıkıntılı bir ikinci yarı izleriz ve düşmenin büyük adaylarından biri oluruz. Mevcut kadro bu ligi kaldıracak kapasitede değil. Hatırlatmak istedim.