Adanaspor fırsat tepti

25/01/2022 19:48 411

Adanaspor üst sıralar için önemli bir maçtan mağlup olarak ayrıldı.

Maçın genelinde diğer maçlarda nazaran kötü oynayan bir Adanaspor vardı. Donkor ‘un kesilip yerine Bruns’un oynadığı ve hücum hattında çok eksik kalan bir ilk yarı sonunda Sait hoca 2.yarıya yaptığı hamlelerle maçı çevirmeye çalıştı ama takımda iştah ve arzu maalesef yoktu. Takımın geneline baktığımızda Benasser dışındaki oyuncular çok isteksiz kaldı. Buna rağmen maçı çevirecek pozisyonları son 20 dakikada yakaladı ama forvette iyi bir oyuncunun olmadığı için bunları golle sonuçlandıramadı.

2.yarı oyuna giren Eren, Adanaspor adına çok hareketlilik getirdi ve Adanaspor neredeyse tek kale oynadı ama pozisyona girmekte zorlandı. Keçiören takımı haddini bilerek oynadı ve Adanaspor’un vereceği açıklardan gol aradı nitekim de buldu. Donkor müthiş müdahale ederek kurtardı fakat bu çaba maçı çevirmeye yetmedi. Bu kadar önemli bir maçtan Adanaspor mağlubiyetle ayrılarak ilk 6 için biraz topa basmak zorunda kaldı.

Nazar olsun diyelim. Bu ligden çıkmayı istiyorsan  hem biran önce transferler yapılıp takıma adapte edilmeli hem de bu haftaki kötü oyundan oyuncuların kurtulması gerekir. Zira önemli maçlarda başlarken kaybedilecek her puan sıkıntı yaratacak ve ilk 6 hedefinden uzaklaştıracaktır. Forvet transferi bu takım için olmazsa olmazdır. Getirilecek topları kaleye gol yapabilecek etkili bir oyuncu Adanaspor’ un sıkıntılarının çoğunu çözecektir…