Adanaspor dibe demir attı

22/12/2022 04:07 121

 

Adanaspor kendi evinde oynadığı hayati maçta Denizlispor’a 3-2 kaybetti.

Defansta sakat ve cezalı oyuncuların yokluğunda Emre ve Yiğithan ile başlayan Eyüp hoca, sağbekte Ferhat’a sol bekte ise Hüseyin’e şans verdi. Orta sahayı Benasser ve Hakkı, hücum hattı ise Tetteh, Sacho, Nuno ve İseka’dan oluşturdu.

Maça iyi başlayan Adanaspor ilk dakika da net gol pozisyonundan Sacho ile faydalanamadı. Sezon başından beri yaşanan savunma hataları  bu maça da damga vurdu. Özellikle göbekte oynayan Yiğithan ve Emre akıl almaz hatalar yaptılar. Rakipte Ömer Şişmanoğlu gibi çabuk bir forvet varken Yiğithan’ın birebir kalması maçın genelinde oyunun Denizlispor lehine çevrilmesine neden oldu. İlk  golde de ikinci golde de bariz savunma hataları göze çarptı. Bu olumsuzluklara rağmen 2-2’yi yakalayan Adanaspor, attığı beraberlik golünün devamında santradan başlayıp 3 pasla hemen golü yemesi takımın ne kadar acemi olduğunun bir göstergesiydi.

ikinci yarı her ne kadar golü bulmak için şuursuzca saldırsa da bu kadar önemli bir maçta 6 puan değerinde bir maçı kaybetti. Adanaspor adına maçın en iyisi sol bek Hüseyin idi. Müthiş ortalar yaptı ve hücum anlamında çok iyiydi. Ancak, savunma anlamında bir o kadar eksikti. Gördüğüm, asli görevi önce savunma olmalı. Her iki bek oyuncu da ileri çıkmayı çok seviyorlar fakat dönüşlerde büyük sıkıntı yaşıyorlar. Devamında ise takımın pozisyon yemesine sebep oluyor.

Bu ligin birinci kuralı savunma yapmaktır. Golü he türlü bulursun. Nitekim Adanaspor’un hücum hattı bu konuda bu sene çok iyi. Tam tersi bu kadar bariz yapılan savunma ve pozisyon hataları Adanaspor’a çok maç kaybettirdi. Şimdi çok zor bir sürece girildi. İkinci yarı sıkıntılı günler yaşamamak için mutlak 5-6  iyi oyuncu şart. Özellikle kaleci, iki stoper, orta saha öncelikli mevkiler.

Ligi bilen iyi oyuncular alındığı takdirde ikinci yarı sorun yaşanmaz. Aksini düşünmek bile istemiyorum. Bu takım sezon başında yapılan hataların kurbanı maalesef. Bu kapasiteyle buraya kadar gelinir. Dilerim 2.yarı istenilen oyuncular alınır ve taş gibi bir takım izleriz…