Adanaspor’da savunma hataları

28/12/2022 23:41 183

 

Adanaspor zorlu Samsunspor deplasmanından yine eli boş döndü…

Bu sezon oynadığı bütün deplasman maçlarında maalesef hep puansız döndü. Bunun birinci nedeni kadro yetersizliği, ikinci nedeni ise savunma da oynayan oyuncuların inanılmaz derece de pozisyon ve bireysel hataları.

Ligin en çok gol yiyen takımlarından biri olan Adanaspor, Roche ve Yiğithan’dan oluşan savunma göbeğinde yine büyük sıkıntılar yaşadı. Kenar beklerinin de savunma yönlerinin zayıf oluşu ilk yarıda Adanaspor’un zorluklar yaşamasına neden oldu. Sol bekte oynayan Emre Kaplan bu sene en çok oynayan oyuncuların başında gelmesine rağmen yenilen gollerin çoğunda onun imzası var. Hücum olarak her maç gol atan pozisyona girmekte zorlanmayan bir Adanaspor izlerken, bu sene orta saha ve savunmada akıl almaz hatalar yaparak ilk yarıyı 18 puanla 15.sırada kapattı. Bu takımda gönderilecek çok oyuncu var. Özellikle savunma ve kenar beklerinin çoğu bu ligin oyuncuları değil. İkinci yarı çok puana ihtiyaç olacağından savunmanın göbeğine en az 2 oyuncu, kaleye mutlaka iyi bir kaleci, orta sahaya ve kenar beklerine mutlaka transfer lazım. Öncelikle savunmadaki sıkıntıları çözerse Adanaspor ligi iyi bir sıralamada bitirir. Aksi halde ligden düşme adayları arasında olacaktır.

Kemal Kılıç deneyimli bir teknik direktör. Takviyeleri doğru oyuncuları seçerek yapmak gerekir. İkinizi yarının telafisi olamayacak bu yüzden yapacağı transferler Adanaspor’un ligi nerede bitireceğini belirleyecektir…