Adanalıya en iyisi yaraşır

10/02/2019 23:12 3125

Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş., Başkan Hüseyin Sözlü’nün 5 yıllık hizmet döneminde dar gelirlileri ev sahibi yapıp, inşaat sektöründe düzenleyici rol üstlenirken, güvenin adresi oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirket, Başkan Hüseyin Sözlü’nün hizmet döneminde borç batağından kurtarılıp, dar gelirli vatandaşları uygun fiyatlarla evsahibi yapma hedefinde emin adımlarla ilerledi. İmar İnşaat’ın devralındığında 15 milyon liralık borcu vardı. Şirket bu borç yükünden kurtarılıp, karlı bir şirket haline getirildi. Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş., Adana halkını kaliteli, ucuz, sağlıklı, konforlu konutlara kavuşturma hedefinde ilerliyor. Ne diyelim Adanalıya en iyisi yaraşır tabi.

 

 

Ramazan Saygılı güven tazeledi

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı sivil toplum kuruluşlarından olan Türk Kızılay’ın ülke genelindeki şubeleri Olağan Genel Kurullarını yapmaya başladı. Bunlardan biri de Türk Kızılay Adana Şubesi oldu. Kızılay Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’ın da katıldığı Genel Kurul’da mevcut Şube Başkanı Ramazan Saygılı güven tazeledi. Adanalıların güvenini kazanmış şehrin tamamını büyük bir aile gibi gören Saygılı bu kentte gerçekten başarılı işlere imza atmıştır. Kendisisini tebrik ediyoruz.

 

 

Pepe büyümüş de…

Bu Pepe bizim çocukluğumuzda ilk zamanlarda küçücük çocuktu, ne zaman büyüdü de seçim şarkılarına konu oldu vay arkadaş. Yahu kardeşim zaman ne çabuk geçiyor ya. Daha dün Pepe’nin ne zaman büyüceğini dinliyorduk şarkılarda, şimdi kocaman olmuş ta, seçim şarkılarına konu olmuş. Hele Pepe’nin bir danışmanı var ki…

Neyse neyse anladı o kendini.

O’na benden bir ağabey tavsiyesi;  mağrurlanma padişahım senden büyük ALLAH var.

Çimdik

 

Haşarı soruyor

- Uyuşturucu ile mücadele stratejisi ve eylem planı kapsamında Adana’da  104 metruk binanın daha yıkılacağını biliyor musunuz?

 

- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, MHP’nin 50 yıldönümü dolayısıyla Genel Başkan Bahçeli’nin de katıldığı kutlamalara, muhteşem bir evsahipliği yaptığını biliyor musunuz?

 

- Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Esendemir’in kayınvalidesi Feride Eşme’nin vefatının üzüntü yarattığını biliyor musunuz?

 

- AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni’nin, seçim çalışmaları kapsamında mahalle muhtarları ile bir araya geldiğini biliyor musunuz?

 

- Çat kapı ev ziyaretlerinde ilk kez oy kullanacak gençlerle tanışan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in ilk kez oy kullanacak gençlere öğüt verdiğini biliyor musunuz?

 

- Adana’da İYİ Parti Kurucular Kurulu’nun kazan kaldırdığını ve CHP’ye ‘Metanet Çulhaoğlu ve yandaşları’ uyarısında bulunduğunu biliyor musunuz?

 

Günün İsmi

Muhteşem bir evsahipliği yaptığı için, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ

Günün Sözü

" İçindeki endişeleri çıkaranlarla değil, içindeki mutluluğu çıkaran insanlarla birlikte ol."
(Dalai Lama)

Günün Kitabı

HAYAT CESURLARA TORPİL GEÇER

Yazar:  Bircan Yıldırım