ADANALI'DAN DAHA ADANALI VALİMİZ MAHMUT DEMİRTAŞ

19/11/2018 00:44 2686

5 Ocak Gazetemizin sabah kahvaltısındaki konuğumuz Adana valimiz Mahmut Demirtaş'tı. Valimizle kentimizin doğusundan batısına güneyinden kuzeyine bir buçuk saatlik bir söyleşi gezintisi yaptık. Tüm Adana'ya adate hakim olan, her caddeyi, her sokağı adeta karış karış bilen Adana'nın hemen hemen tüm problemleri bizzat bilen ve bu problemlere derhal çözüm üretmeye çalışan tabiri caizse "atom karınca" vali Demirtaş ile Adana'daki sporu da enine boyuna konuştuk.

Valimiz Mahmut Demirtaş, Adanamız ile ilgili tüm problemleri, tüm aksaklıkları kendisine soran muhabir arkadaşlarımıza açık ve netlikle her şeyi izah etti. Lezzet Festivali'nden, Portakal Çiçeği Karnavalı'na kadar inanın bir Adanalı'nın bilmediği çoğu şeyi bilen ve tüm problemlere parmak basan bir mülki amir sayın Demirtaş.

Adanaspor ve Adana Demirspor ile ilgili tüm sorulara rahatlıkla cevap veren valimiz Botaş ve Askispor'un Adana'yı basketbolda terketmesinden sonra Gündoğdu ABK takımı ile ilgili sorularıma yine içtenlikle ve açıklıkla cevap verdi. Gündoğdu ABK takımının lige Fenerbahçe galibiyetiyle başladığını, 2 büyük sakat verdiğini ve genç bir takımla lige devam ettiğini bir 5 numara yabancı, bir Türk takviyesini şart olduğunu söylediğimde elinden geleni yapacağını açık açık belirtti. Çok büyük bir işi olmadığı takdirde de ilk maça geleceğini de söyledi.

Adanamıza geldiği günden bu yana Adana'yı ve Adanalı'yı çok iyi analiz ettiğini ve tanıdığını rahatlıkla söyleyebileceğim valimiz bence Adana için çok büyük bir şans. Dilerim ve gönül istiyor ki valimiz sayın Mahmut Demirtaş daha uzun yıllar Adanamız'da kalsın. ÇÜNKÜ ADANALI ONU ÇOK SEVDİ..