Adana’ya değer katacak

25/04/2023 23:18 535

Uzun bir süreçtir yapımı için uğraşılan, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanının ‘Devlet Bahçeli Köprüsü’ ismiyle projesine başladığı, sonrasında 2019 yerel seçimleri nedeniyle yine yarım kalan, ardından yeni dönem Büyükşehir Belediye Başkanının ‘yapacak ekonomik gücümüz yok’ demesiyle tamamlanamayan proje, nihayete eriyor.
Kurumsal olarak bizim de yakından takip ettiğimiz Adana’ya değer katacağına inandığımız ve defalarca manşetten haberleştirip, Ulusal mecralara taşıdığımız proje, 
son olarak Sayın Cumhurbaşkanına kadar sesimizi ulaştırmamız neticesinde, 
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın da çağrımıza olumlu yaklaşmasıyla, Ulaştırma Bakanlığı’na devredildi.
Sürece baktığımızda; köprüye Sayın Devlet Bahçeli siyasi nezaket göstererek, Sayın Cumhurbaşkanının adının verilmesini istemişti. Sayın Cumhurbaşkanı da bu nezakete teşekkür etmiş ve bu dev yatırıma  ‘15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ adını vermişti. 
Geldiğimiz noktada, “Adana’nın İnci Gerdanlığı” olacak ve kente her anlamda değer katacak olan bu köprüde, biz yakından takip ettiğimiz için biliyoruz, yüklenici firma MET-GÜN’ün ne kadar fedakarlıklar yaparak bu projeyi tamamlamak için günlerce aralıksız çalıştığını yakinen biliyoruz. 
Biz Adanalılık ruhuyla hareket eden bu ruhumuzu yaptığımız her işe yansıtan bir kurumuz. Ben bu köprünün Adana’nın birçok sorununa çözüm olacağından adım gibi eminim. 
Yüz yıla damga vuracak bir yatırım olan ve Adana’ya kazandırılan çok büyük bu eserde, bizim de katkımız olduğu için 5 Ocak ailesi olarak fevkalade mutluyuz.
Öncelikle Adana’ya yapılan bu dev hizmetin gerçekleştirilmesi için talimat vererek Ulaştırma Bakanına ‘köprüyü tamamlayın’ diyen 
Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a,
Sayın Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na,
Sayın Adana Valisi Süleyman Elban’a
önceki dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye,
Şu anda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan Sayın Zeydan Karalar’a,
tüm yetkililere,
Ve köprünün yapımında emeği geçen herkese, 
ama özellikle MET-GÜN Firması’nın tüm yetkililerine 
yürekten teşekkür ediyorum. 
BU KÖPRÜ ADANA’YA ÇOK DEĞER KATACAK.