Adana uyuyor…

30/03/2020 13:53 1551

 

‘Adana uyuyor’ derken sakın yanlış anlamayın, kurallara uyuyor. Camilerden anonslar geçiyor, Adana Valiliği uyarıyor, ‘mecbur kalmadıkça evden çıkmayın’ diyor. Lokantalar kapalı sadece evlere paket servisi yapıyor. İşyerleri kapalı. Bu birkaç gün, salgının yayılmaması için bu önlemlere uymak şart.

PANİK YOK, TEDBİR VAR.

ÇOK ACİL DURUM OLMADIKÇA SOKAĞA ÇIKMAYALIM,

EVLERİMİZDE KALALIM.

SİZİN İÇİN,

ŞEHRİMİZ İÇİN,

TÜRKİYEMİZ İÇİN

DÜNYAMIZ İÇİN

Hayat sağlıklı devam etsin diye

Kurallara uyalım.

Korona virüs tehdidi geçene kadar Evinde Kal Adana.

 

 

Alkışlar hemşehrimiz Haluk Levent’e

Ahbap Derneğinin kampanyaları ülkemizde çok güzel işlere sebep oluyor. Yine bir kampanya düzenleyen Ahbap, dayanışma günleri dedi. Binlerce kişi “Dayanışma günleri” kapsamında ihtiyacı olan ailelere gıda paketi yardımında bulundu.

Haluk Levent dün paylaştığı mesajında “Başlattığımız #dayanismagunleri kapsamında sporcusundan, tiyatrocusuna, müzisyenine kadar 8 bin aile için bağış topladık. Bağışlar bugün de sürecek. 2 aylık temel gıda malzemelerine ihtiyacı olan aileler için kampanyamız devam ediyor” dedi.  İşten çıkarılan kişiler ve ailelerine de destek oluyor Ahbap. Bu organizasyonu zaten ancak bir Adanalı böyle güzel yapardı. Alkışlar hemşehrimiz Haluk Levent’e.

 

Karataş Belediyesi Maske üretimine başladı

Adana’nın Akdeniz’e açılan kapısı gözbebeğimiz Karataş Belediyesi Corona Virüsü sebebi ile piyasada bulmakta zorlanılan ve fiyatının çok üzerinde satılan maskelerin üretimi için Karataş Kaymakamlığı ve Adana Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile maske üretimine başladı. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz da halkımızın sağlığı için çaba gösteriyor. Sağlıkçıların evde stok nedeniyle ulaşamadığı maskeler gerçekten bu günlerde çok önem arz ediyor. Vatandaşlara sesleniyoruz; “Lütfen evinizde stok yapmayın.” Bu arada Başkan Topuz’u da kutluyoruz.

 

 

Günün sözü

“Devletin imkanları kullanılarak yapılan hizmetler, vatandaşlara lütufmuş gibi sunulamaz.” Fidel Castro

Günün kitabı

SALGIN

 

Yazar: Erin Bowman

Günün ismi

 

Sahte dezenfektan üreticilerine savaş açan Adana Emniyet Müdürü Zafer AKTAŞ

 

Çimdik
 

İhtiyacımız olan bilimin ve aklın çizdiği yolda biraz sağduyulu davranmak. Kendiniz ve sevdiklerinizin sağlığı için yapılan uyarıları lütfen dikkate alın.

Haşarı soruyor

-İl Pandemi Kurulu’nun Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında toplandığını biliyor musunuz?

-Ceyhan Belediye meclisinin bu hafta Valilikten gelecek izinle başkan vekili seçimi için toplanacağını biliyor musunuz?

 

-Son günlerde Adana’da içme suyuyla ilgili yapılan bazı spekülatif bildirimlerle ilgili olarak ASKİ’den güncel analiz raporlarının da eklenerek bir açıklama yapıldığını ve Çatalan içme suyunun gönül rahatlığıyla içilebileceğinin ifade edildiğini biliyor musunuz?

 

-Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt’un, "Bir yıl araç satmasak da maaş ödeyeceğiz, kimseyi işten çıkarmayacağız, devlet desteğini de ihtiyaç sahiplerine bırakacağız” dediğini biliyor musunuz?

 

-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın özgür basının demokrasinin teminatı olduğunu belirterek, ÇGC’ye destek sözü verdiğini biliyor musunuz?

-Adana Valiliği’nin, Yeşilevler Mahallesi’nde bir gencin Covid-19’dan öldüğü yolundaki görüntülerin sahte olduğunu ve soruşturma başlatıldığını duyurduğunu biliyor musunuz?

 

- Sarıçam Belediyesi’nin tedbirleri elden bırakmayarak dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız devam ettiğini biliyor musunuz?

-Adana Emniyet Müdürlüğü’nün sahte dezenfektan üreticilerine göz açtırmadığını biliyor musunuz?

 

-Adana Büyükşehir Belediyesi’nde salgın nedeniyle bir çok birimin, vatandaşa hizmet etmeye çalışırken, birçok bürokratın da izin alarak belediyeye gelmediğini, Başkan Karalar ile Genel Sekreter Vekili Ergül Halisçelik’in 7 gün 24 saat görev başında olduklarını biliyor musunuz?