Adana Teşkilatı Şerif Gülere emanet

10/12/2018 05:36 2690

AK Parti İl Başkanı Av. Fikret Yeni, aday adaylığı nedeniyle görevinden istifa etti hafta sonu ekibiyle il başkanlığında vedalaştı. AK Parti İl Başkanlığı süreci bundan sonra nasıl işleyecek? Fikret Yeni’nin istifasıyla boşalan göreve vekalet eden Siyasi İşler Başkanı Şerif Güler’in partiyi seçime götürme ihtimaline çok yüksek gözüyle bakılıyor. Genel merkezin bu konudaki tavrı henüz kesinleşmedi ama duyumlarımıza göre bu işi Şerif bey sırtlayacak. Allah kolaylık versin.

Selin Sayek Böke, Adana’da kadını ve siyaseti konuştu...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çukurova Şubesi’nin gerçekleştireceği; “KADININ SİYASETTEKİ YERİ VE MAKBULE DIBLAN” paneli 8 Aralık’ta Adana’da Adana Büyükşehir Belediyesi 75.Yıl Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Sibel Özgümüş moderatörlüğünde ÖDP eski Genel Başkanı Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu’nun anlatımı ile gerçekleştirilecek panele; Türk akademisyen, ekonomist ve siyasetçi, İzmir CHP Milletvekili Doç.Dr.SelinSayek Böke, CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin ve Türkiye'de 'kadın ' temalı çalışmaları ile tanınan Sosyolog Doç. Dr. FeryalSaygılıgil konuşmacı olarak katıldı. Adanalılar yoğun ilgi gösterdi kalabalık büyüktü. CHP’li eski ve şimdiki milletvekilleri de oradaydı. Doç.Dr.SelinSayek Böke, “Cumhuriyeti, demokrasiyi, Atatürk devrimlerini yeniden kazanacak olan tıpkı Türkan Saylan gibi, Makbule Dıblan gibi öncü kadınların mücadelesi olacak. “ dedi. Sevgili Sayek Böke, o zaman kadın aday gösterin de, buna da hep beraber inanalım olmaz mı?

AK Parti dolandırıcıları yakın takipte

AK Parti, anket yaptığını söyleyerek partinin aday adaylarından menfaate temin eden dolandırıcıları takibe aldı. Fırsatçıların, aday adaylarını arayarak “AK Parti Genel Merkezi ile çalışıyoruz ve kamuoyu araştırması yapıyoruz. Yaptığımız anketi Genel Merkez'e veriyoruz. Listede isminiz var. Son üçe kaldınız' diye kandırdıkları öğrenildi. Dolandırıcıların, listelerde isimlerini ön plana çıkartacaklarını söyleyerek kendilerinden 90 bin ile 50 bin arası para istemeleri üzerine aday adayları soluğu AK Parti'de aldı. Daha önce bu konuda uyarılarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ bir kere daha teşkilata ve vatandaşa seslenerek “‘Yaptığımız anket AK Parti Genel Merkeze veriyoruz' diyenlerin tamamı yalancıdır, dolandırma amaçlıdır. Kimse, bu tarzdaki dolandırıcıların oyununa gelmesinler” dedi. Şimdi işini ciddi yapan da bu dolandırıcılar yüzünden sıkıntıya girdi. Ah be kardeşim bi el atmadığınız anket işi kalmıştı onu da yaptınız ha..!

Çimdik

'Horgör'meyinbeyler 'Hoşgörü'n hoş… ! Çünkü; hoşgörü memleketidir Adana.

Haşarı soruyor

-Çukurova Belediyesinde meydana gelen ve hepimizi derinden üzen acı olayda yaşamlarını yitiren Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ve zabıta komiseri Habil Aykan için düzenlenen törende gözyaşlarının sel olduğunu biliyor musunuz?

 

-Hüseyin Sözlü’nün Adana’da yıllardır yol arkadaşlığı yaptığı Hüseyin Oprukçu’yu MHP Ereğli Belediye Başkanı olarak Adana’dan alıp, Konya Ereğli’ye bizzat teslim ettiğini biliyor musunuz?

 

-CHP’li Ayhan Barut’un Ellerinden alınan emeklilik hakları için mücadele eden #EmeklilikteYaşaTakılanlar ile Adana'da buluştuğunu ve bu haksızlık sona erene kadar mücadele edeceğini vurguladığını biliyor musunuz?

-CHP milletvekili ve PM üyesi Selin Sayek Böke’nin, bir konferansa katılmak üzere cumartesi günü Adana’ya geldiğini biliyor musunuz?

 

-Engelli fotoğrafçıların “Benim Gözümden” sergisinin çok büyük ilgi gördüğünü biliyor musunuz?

 

-Adana'da 33 aydan beri, her hafta cumartesi günü "Kendi İmkanlarıyla" sokak hayvanlarını besleyen 'bağımsız gönüllüler' olduğunu ve her hafta ortalama '300' köpek beslediklerini biliyor musunuz?

 

-Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana İl Müdürü Mustafa Keleş'in annesi Hayriye Keleş’in vefatının basın camiasında üzüntü yarattığını biliyor musunuz?

 

- 85 bin TL'ye mal edilen insansı robot Mini Ada, sahneden düşüp parçalanınca sosyal medyada geyiklerin resmen patladığını biliyor musunuz?

Günün İsmi

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ

Günün Sözü

Hata yapmak insanlara vergidir, bunu başkalarının üstüne atmak politikadır. Bili Vaugheur

Günün Kitabı

“Türk Dünyasını Aydınlatanlar”

Yazar: İstiklal şairimiz Mehmet Akif ERSOY ve Abdullah TUKAY