Adana’nın vekili, kentinin değerini korur

23/12/2018 22:27 2687

“Adil hakemler istiyoruz…” Bu sözler CHP’li Orhan Sümer’e ait.

CHP Adana Milletvekili ve aynı zamanda koyu bir Adana Demirspor taraftarı olan OrhanSümer, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Adana Demirspor aleyhine yapılan kasıtlı hakem hatalarının hesabını sordu. ‘Adil hakemler istiyoruz’ diyen Orhan Sümer, “Türkiye’nin 5 büyük takımından daha fazla seyircisi olan bir takım Adana Demirspor. Son dönemlerde hakemlerle ilgili büyük sorunlarımız var. adil hakemler istiyoruz.” dedi. Adana’nın önemli sorunlarına değinirken bu kentin en önemli değerleri arasında olan Adana Demirspor’u da meclise taşıyan Orhan Sümer’e kucak dolusu sevgiler gönderiyoruz. Büyük Adana Demirspor Camiasının gözbebeğisiniz vekilim.

AK Partili Fikret Yeni Sahada…

İl Başkanlığı’ndan ayrılarak seçim çalışmalarına başlayan Avukat Fikret Yeni, boş durmuyor. Adana’yı ve ilçeleri karış karış geziyor. Malum il başkanlığını bıraktığı zaman adaylığı ile ilgili bir çok şey söylendi ama Fikret Yeni’nin adaylığının açıklanması an meselesi. Seyhan Adayı olarak bu hafta açıklanması bekleniyor. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz.

CHP’de meclis üyesi aday adaylarının morali bozuk!

Niye mi? Anlatayım.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) talep edilen yerlerde, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerini eğilim yoklaması ile belirleyecek. CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun 17 Aralık tarihinde aldığı 1533 sayılı kararla eğilim yoklamalarının 12-13 Ocak 2019 tarihinde yapılması kararlaştırıldı. Bu da Adana’daki bazı meclis üyesi aday adaylarını telaşlandırdı.Malum  Zatı alileri partiye dahi uğramamış aday adayları da var, onca emektar partiliye, atası, ailesi partiye hizmet etmiş onca kişiye rağmen.  Eee yani talep edilirse hakkı olanlar aday olacak ya ondan bazıları telaşlı.

Çimdik

Hava kirli …Akşamları Adana’da nefes alamıyoruz.. Çimdiği bu kez büyük atıyorum  hissetsinler diye..!

Haşarı soruyor

-Başkan Sözlü’nün Pazar günü MHP Seyhan İlçe Teşkilatına 1000 kişilik toplu katılım töreninde neler konuştuğunu biliyor musunuz?

-CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın, Cumartesi günü Akdeniz Mahallesi’nde, dün de Karataş’ta nerelere gittiğini ve kimleri ziyaret ettiğini biliyor musunuz?

- Regülatör Köprü, Yüreğir girişi tarafında, soldaki parkın ışıklandırması olmadığı için, genç kızların akşam iş dönüşü korku dolu anlar yaşadığını ve yetkililerin ne zaman müdahale edeceklerini hiç kimsenin bilmediğini biliyor musunuz?

-Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın geçtiğimiz hafta, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı, Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret ettiğini biliyor musunuz?

-Matruşka gibi… Açtıkça yeni skandallar çıkan olayın hangisi olduğunu biliyor musunuz?

-Türkiye dünyanın en çok büyüyen ikinci ülkesi olmasına rağmen, neden parasının, dünyanın en çok kaybeden parası olduğunu, hala anlamayanların olduğunu biliyor musunuz?

-Adana’da hava kirliliği yüzünden uçak seferlerinin dahi iptal edildiğini ama yetkililerin hala bir şey yapmadığını biliyor musunuz?

Günün İsmi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik

Günün Sözü

Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama yine de eksik etmeyiz sol cebimizden umudu. (Nazım Hikmet)

Günün Kitabı

 ISPARTA UÇAĞINDAKİ SIR

Yazar: Haluk Özdil