Adana’nın sınavı olacak…

10/09/2019 04:37 2358

Pazar yaklaştıkça heyecan da artmaya başladı.

Adana’nın iki güzide kulübü ve değeri Pazar 19:00’da karşı karşıya gelecek. Bu anlamda tabi ki takımların hazırlıkları kendi cephelerinde devam ediyor.

Adana Demirspor’un bu anlamda hazırlıkları biraz daha sıkıntılı gibi. Nedeni ise sakat oyuncuların çokluğu bir diğer anlamda takımın yeni teknik direktörü Uğur Tütüneker’in elini kolunu bağlamış durumda. Tabi ki sahaya mutlaka 11 isim çıkacak. Ancak takımın dama taşları ne yazık ki olmayacaklar. Bu durum da takımın gücü elbette belli oranda düşüyor. İşte en son ki Keçiörengücü karşılaşması. 90 dakikasını Demirspor adına hatırlamak istemediğimiz bir 90 dakika idi. Tabi Uğur hoca ilk kez Adana derbisine çıkacak.

Diğer taraftan ise Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, tecrübesiyle, bu ligi iyi bilmesiyle ve Adana derbisini daha önceden kezlerce yaşaması kendisi için bir avantaj. Diğer taraftan da kurulan takımın formunun ve mücadele gücünün yüksek seviyede olması diğer avantaj halkası olarak gösterebilirim.

Adana derbisinde hiçbir zaman favori isim gösterilmez ve sonuç bildiremezsiniz. Temenni ayrı bir istek ama sadece tuttuğun takım ile ilgili bir kazanım isteğidir. Daha önceki derbilerde favori takımların kaybettiğini çok gördük. Bu nedenle kesinlikle şu kazınır, bu kaybeder demek kesinlikle yanlış olur.

Geçtiğimiz sezon gördük ki Adana derbisi gayet sağlıklı, sağ duyulu bir şekilde tamamlandı. Hatta, maçın ardından Başkan Murat Sancak’ı Adanasporlu taraftarlar alkışlamışlardı. Başkan Murat Sancak da taraftarlarını sağ duyuya davet etmiş ve bu yönde hareket edilmişti.

Dolayısıyla sadece bunun görselliğini, şölenini, mutluluğunu, keyfini yaşayalım. Çünkü, futbolcular, teknik heyet ve yöneticiler böyle yapıyor. Maç bittiğinde yine dostluk ve arkadaşlık kaldığı yerden devam ediyor.

Rekabet sadece 90 dakika ile sınırlı olacak.

Adana bu sınavı da alnının akıyla atlatacaktır.