ADANA İÇİN ÇALIŞAN EMNİYET

01/01/2018 22:51 5396

Attığım başlık her şeyi anlatıyor  aslında. Yazdığın yazının başlığının yazının içeriğini anlatması lazım. Ama  şu da var, haklının hakkını teslim etmek  lazım olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda  yazmak istedim , Adana  Emniyet Müdürlüğü'nü.

Adana  Emniyeti denilince elbet akla Selami Yıldız yani Adana Emniyet Müdürü geliyor.Çok uzun zaman olmadı Adana’ya geleli ama kendisini Adanalı gibi görüyor. Durum öyleyse Adanalılıktan korkma, Adana’lı her şeyin üstesinden gelir.

Öncelikle yeni bir yılın en başındayız, Yeni bir yılda, sevgi ve barış diliyorum. Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla  Yeni yılınızı kutluyorum.

5 Ocak Gazetesi beyin fırtınasına devam ediyor, bu haftanın konuğu Adana Emniyet Müdürü  Selami Yıldız oldu. Adana Emniyetini enine boyuna konuştuk. Adana’ya geleli çok uzun zaman olmamasına karşın, Adana’yı çok iyi analiz etmiş bir Emniyet Müdürüyle biraraya geldik. Bu da bizi bir Adana’lı olarak sevindirdi elbet.   Eğer biz evimizde rahat uyuyabiliyorsak bunun karşılığında birileri uyumuyorsa , bu uyumayan kurumlardan birtanesi de emniyet ise taktir etmek lazım.

Güvenliği olmayan bir şehirde kimse yaşamak istemez…

Güvenlik, kalp atışı veya alınan soluk gibidir; varlığı değil, yokluğu anlaşılır…

Allah Emniyet güçlerimizin yokluğunu vermesin. Güvenliğimizi onlar sağlıyor.

Sayın Müdür Selami Yıldız’la çalışmalarını konuştuk güzel çalışmaları ve projeleri var. İnşallah yakın zamanda tüm projelerini hayata geçirir diliyoruz. Yazar kadromuz Adana Emniyetiyle ilgili her şeyi sordu ve doyurucu cevaplar da  aldık, ben yine her zaman olduğu gibi halk odaklı soru yönettim. Muhtarlarla toplantılar yapıyorsunuz,yaptığınız bu toplantıları değerlendirir misiniz? Dedim.

Yıldız, vatandaşlarla merkezi idare ve yerel yönetimler arasındaki en önemli irtibat noktasının muhtarlar olduğunu, "eşit vatandaş" ilkesiyle güvenlik Hizmeti vermeye çalıştıklarını ,Özgürlük alanlarının gelişmesi için en önemli vazife alanlarının “güvenlik”  olduğunu, "Öncelikli olarak vatandaşların daha özgür bir Adana'da yaşamaları için çalıştıklarını kaydederek, “vatandaşlarımızla el birliğiyle bu konuda toplantılar düzenliyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde bunun meyvelerini hep birlikte alacağız” dedi.

Ben konuyu fazla uzatmadan yazımı sonlandırıyorum. Allah düşürmesin, yokluğunu da vermesin dediğimiz kurumlardan birtanesi , Emniyet güçlerinde görev yapan her bireye tek,tek başarılar diliyorum. Tüm Şehitlerimizi de saygıyla anıyorum. Hoççakalın.