Adana için bir şans

02/11/2017 03:03 3247

İnsana maddi ve manevi zararlar verip, toplumu, gençliği çökerten, satışından terör örgütlerine kaynak aktarılan uyuşturucudan, terör örgütleriyle mücadeleye. Hırsızlıktan, kentin huzurunu bozan suçlara izin vermeden ekibi ile müthiş mücadele ediyor.

Hırsızlığın, cinayetin, gaspın sebeplerinden biri olan uyuşturucu kullanımı yaşı her geçen yıl aşağı iniyor. Bu illeti kullananlar aklını kullanamadığı için diğer suçlara da karışmaktan kaçamıyor. Bu nedenlerin olmaması için her zaman hep üstlerine gidip göz açtırmıyor hiçbirine. Verdiği talimatlarla, hatta bizzat kendisinin katıldığı operasyonlarla sokak satıcılarına darbe indiriyor. Yapılan bu çalışmalar devam ettikçe, bu illeti piyasaya sürüp gencecik bedenlerin içine sızdırmak isteyenlere engel olacağına inanıyorum. Bu sayede suçlarda tabi ki azalma olacaktır.

Adana’ya geleli daha 3 ay olmasına rağmen önemli operasyonlara imza atıp başarıyla tamamlayan ve operasyonların dışında kurumların sosyal etkinliklerine de katılarak destek veriyor. Vatandaşların rahat bir ortamda yaşaması için muhtarlarla bir araya gelerek mahallelerdeki sorunları birebir öğrenip çözmeye çalışıyor. Makamında fazla göremediğimiz, şehirde, olay yerlerinde, operasyonlarda, sosyal etkinliklerde devamlı halkla iç içe olan biri olarak görüyoruz.

Bir müdür oturduğu koltuğa her zaman uygulamalarıyla, icraatlarıyla iz bırakır, yaptıkları konuşulur. Daha göreve başlayalı yaklaşık 3 ay oldu. Atandığında “Adana için bir şans” dendi kendisi için. Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız’dan bahsediyorum. Selami Müdür’de yaptıklarıyla her zaman takdirleri kazanıyor.