ADANA DEMİRSPOR VARSA UMUT VARDIR

07/05/2019 22:26 950

Adana Demirspor’un adı eğer bir yerde geçiyorsa o zaman daima içinizde bir umut taşırsınız. Bu sezon başında Murat Sancak Başkan oldu ve kulübü uçurumun kenarından aldı son dakikada oluşan transferler le birlikte sezon içinde Başkan kulübü maddi ve manevi açıdan başka bir noktaya getirdi. Evet belki sportif başarı istenilen düzeyde olmadı ama bana göre ilk sezonda hem de sezon başı handikaplara rağmen yine de gelinen nokta büyük başarıydı.

Ümit Özat’ın takımın b aşına gelmesinden sonta oyun anlamında belli bir çizgi yakalandı alınan galibiyetlere yenilen gol istatistiklerini de bakılacak olursa bir istikrar söz konusu. Üstelik bu süreçte sakatlanan çok önemli oyuncular oldu. Hatta sezonu kapatanlar oldu. Tüm bunlara rağmen takım playoff sınırında gezindi durdu. Giresun deplasmanı ise bu mutların artık iyice artmasına neden olacak bir maçtı. Ancak Giresun’un da küme düşmeme adına şiddetle galibiyete ihtiyacı vardı ve 3 puanı alan taraf tek golle Giresun oldu.

Peki Giresun maç boyu çok mu iyi bir oyun oynadı hayır aksine çok kötülerdi. Adana Demirspor da bu kötü oyuna uydu ve maç boyu onlarda son derece isteksiz temposuz bir oyun oynadı. İlk yarıda bulunan birkaç pozisyon dışında ikinci yarı defanstan şişirilen toplar rakip defans ta eridi. Ve sonuçta Adana Demirspor elindeki playoff şansını son iki maçta rakiplerinin puan kaybetme lüksüne bıraktı. Bana göre Adana Demirspor un önündeki tek rakip şuan için Altınordu görünüyor. Adana Demirspor’un Balılesir’i yenmesi ve Altınordu’nun da gelecek hafta Bolu’ya puan kaybetmesi tabloyu yine başka noktaya döndürür. Bekleyip görmek bu süreçte en güzeli olurmu olur o yüzden şans devam ediyorken futbolcuların ve camianın kafasını yukarıya kaldırması şart. Halen hem rakipler hem de Adana Demirspor için oynanmamış iki maç duruyor önümüzde.

Adana Demirspor bazı final maçlarını maalesef oynayamıyor. Ümit Özat Giresun maçında oyuna müdahale anlamında zaten gerekli şeyleri yaptı. Bence oyuncuların gereksiz bir stres içerisinde oldukları bir durum oluştu. Tekrar ediyorum şimdi eleştiri zamanı değil iki final maçı var ve umutta var umudun olduğu yerde tatbikî Adana Demirspor var. O yüzden çok çabuk Balıkesir maçına konsantre olup rakiplerden gelecek haberleri beklemek en doğru hamle olur.