Adana Demirspor mükemmel bir ilk yarı geçirdi

28/12/2021 21:35 1339

Göztepe'nin ligdeki konumu ve kendi sahasında oynamasından dolayı maçın Demirspor açısından çok zor geçeceği belliydi. Tabii ki bu Göztepe için de geçerliydi.4 büyüklerden ve Adana Demirspor'dan sonra en iyi seyirci potansiyeline sahip olan bir takımla deplasmanda karşılaşacaktık.Oyuna hızlı başlayıp baskı kurarak en kısa zamanda golü bulmak, golü bulamaz iseler ilerleyen dakikalarda Göztepe telaş içine girecek ve sıkıntı çekeceklerdi.Buna karşılık biz ilk 15-20 dakikayı atlatıp kendi oyunumuzu sahaya yansıtmak isteyecektik.Bu dakikaları atlattık ve golü de Balotelli ile mükemmel bir şekilde bulduk ama kendi oyunumuzu sahaya yansıtamadık.Göztepe kazanmak için saldırdıkça saldırdı.Bize fazla şans tanımadı.

Bazen insanların hayatında sıkıntılı anlar vardır, birilerinden veya bir dosttan  yardım eli beklersin. O dost eli 90 dakika boyunca kalemizde devleşen Muriç'ten geldi. Göztepe'nin sağdan soldan yaptığı ortalarda her topa çıktı ve aldı. Takıma yardım elini uzattı.Çok rahatlamamızı sağladı.

Balotelli’nin rahatsızlığı sebebiyle ikinci yarıda oyundan çıkması bizi daha da zorladı.Balotelli yan toplarda defansa bayağı yardımı oluyordu.Göztepe defansı da rahat bir nefes aldı. Baskısını daha da arttırdı. Balotelli'nin yerine oyuna giren Assambalonga çok etkisiz kaldı.

Göztepe'nin yapamadığını Rassoul yaptı.Bir anlık hata maçı berabere bitirmemizi sağladı.Bizler bu gol de çok üzüldük fakat siz Demirsporlu futbolcular sakın üzülmeyin futbolda maalesef böyle olaylar var.Çok zor bir deplasmandan puanla dönüyorsunuz.Koştunuz, mücadele ettiniz, savaştınız.

 Ellerinize, ayaklarınıza sağlık.

Yıllar sonra çıkılan Süper Lig'de 19 maçlık serüveni değerlendirirsek Adana Demirspor mükemmel bir ilk yarı tamamladı. 8 galibiyet,6 beraberlik,5 mağlubiyet ,30 puan. Harika değil mi? Lütfen çatlak sesleri de bir kenara bırakalım. Ayıptır, günahtır.Tek sıkıntı yenilen gol sayısı.Bu problemi de çalışarak halledersek,her şeyin çok güzel olacağı günler bizi bekler.