Adana Demirspor lige avantajlı girecek

19/07/2022 21:11 580

Adana Demirspor uzun yıllar sonra çıktığı Süper Lig de oldukça güzel bir sezon geçirdi. Kurulan kadro ve Montella’nın performansı camia açısından memnuniyet vericiydi. Özellikle takımın ilk sezonda Avrupa kupalarının kıyısından dönülmesi ve hedeflenen ilk 10 sıranın tutturulması da Başkan Murat Sancak’ın  ne kadar doğru tespitler yaptığının kanıtı.

Yeni sezona ise Adana Demirspor yine doğru hamlelerde başladı. Geçtiğimiz sezon inanılmaz bir başarı yakalayan ve kiralık oynayan Yunus, Galatasaray’a dönerken bu bölgeye önemli takviyeler yapıldı. Kalede Muriç’ in durumu netleşmeden önlem alındı ve yine son derece önemli isimler transfer edildi. Aynı durum Vargas içinde geçerliydi bu mevki içinde hemen önlem alan Başkan Murat Sancak ve ekibi çok önemli bir isim olan Onyekuru’yu transfer etti. Böylece zaten iskeletini koruyan ve yola geçen sezonki başarılı hocasıyla devam eden Adana Demirspor kadrosunu daha da güçlendirmiş oldu. Tabi yapılan transferlerde dikkati çeken iki isim var Fenerbahçe den Arda Okan ve Galatasaray dan Ali Yavuz. Bu futbolcular bonservisleriyle alındılar ve Montella’nın tedrisatından geçecekler.

Mutlaka gidecek bazı oyuncularda olacaktır. Geçen sezon yaşanan başarının ardından bazı futbolculara transfer teklifleri de gelebilir Başkan Murat Sancak’ın da söylediği gibi değerini bulan her futbolcu gidebilir ve yerine elbette daha iyisi gelir önemli olan sisteme uyum sağlaması. Şuana kadar Montella kendi sisteminde oyuncuların neredeyse yüzde sekseninden verim aldı. Bu durum bu sezon transfer edilen oyuncular içinde geçerli olacaktır diye düşünüyorum.  

Bu arada İtalya da yapılacak hazırlık maçlarının takımın marka değeri açısından ne kadar önemli olduğunu da vurgulamaya gerek yok sanırım. Bu yüzden Adana Demirspor’u bu noktalara taşıyan Başkan Murat Sancak’a da ayrıca tekrar bir teşekkür etmek gerekiyor.(5 Ocak)