Adana Demirspor lige avantajlı girecek…

25/05/2021 02:56 806

26 Yıllık mücadele kolay olmadı.

Sonucunda Murat Sancak Başkanlığında Adana Demirspor Süper lig kapısını açmayı başardı. Pandemi olmasına rağmen şampiyonluk sevincinin coşkusu da görülmeye değerdi. Heyecan ve mutluluğun dışa vurumu coşkuyu daha da artırdı.

Tabi sevinç gösterilerinden sonra ilerleyen günlerde akıllara hemen, “Adana Demirspor Süper ligde ne yapacak?” sorusu geldi. Devamında ise , “Asansör takım olmayalım…”cümlesi de dile getirildi.

Çok eski yıllarda biliyorsunuz Adana iki takımla Süper ligde mücadele verirdi. Böyle bir alışkanlık vardı. Maddi imkansızlıklar ne yazık ki takımlarımızı alt liglere çekti. Kulüplerin kötü yönetilmesi ve geleceğe dönük adımların atılmaması bu olumsuzluğun temelidir.

Bugüne geldiğimiz de Adana Demirspor’un durumunun hayli parlak olduğunu görebiliriz.

  1. Murat Sancak, kulübün A.Ş. statüsüne geçmesinin ardından adımlarında ve kararlarında daha da seçici davranıyor. Süper lige çıkmak tabi ki zor ama burada kalmak ayrıca güç istiyor. Harcamalarınız basit bir hesapla defa katlandıkça katlanıyor.

Bakın Başkan Murat Sancak ne diyor, “Öyle ucuz kadro kurmayacağız…”

Şuan için Süper lige bir bakın ve Adana Demirspor dışındaki kulüplerin başkanları böyle bir açıklama yapabiliyorlar mı?

Yapamazlar!

Bunun nedeni ise Adana Demirspor borçsuz bir kulüp. Başkan Murat Sancak , Adana Demirspor’u bu noktaya getirmeyi başardı. Diğer kulüplere bakın hemen hepsi borç batağında. Buna yeni çıkan Giresunspor’u da ekleyebiliriz.

Dolayısıyla son üç yılda hiçbir futbolcunun, personelin alacağı kalmadı. Kulüp, Süper lige borçsuz giriyor. Adana Demirspor açısından büyük bir avantaj. Başkan Murat Sancak, ilk yıl için büyük beklentilerinin olmadığına vurgu yaptı ama alınacak oyuncularda % 90 isabet kaydedilirse Adana Demirspor bu ifadenin aksine zirveye oynar diye düşünüyorum. Tek yapılması gereken alınacak oyuncuların takıma katkılarının yüksek olması. Bu açıdan bakıldığında ç ok farklı bir Süper lige izleyeceğiz.

Bu avantajı Adana Demirspor’un iyi kullanması gerekiyor.