Adana Demirspor iyi yolda

02/08/2019 13:09 951

 

 

Sezonun başlaması adına hazırlık çalışmaları hızla devam ediyor.

Adana Demirspor ‘da bu hazırlık çalışmalarında artık takım olgusunu oluşturmak adına yol almaya başladı. Bu doğrultuda Mavi-Lacivertli takım hazırlık maçlarına da ağırlık vermiş durumda. Bu maçlarda iyi oyundan ziyade eksik yönler ve alınacak önlemler ön plana çıkıyor. Şuana kadar bir iki şansız sakatlığın dışında aslında her şey yolunda gözüküyor. Oynanan hazırlık maçlarındaki zaman zaman gösterilen performans yüksekliği de göze çarpan bir başka nokta.

İstenilen birkaç nokta transferde takıma katıldığında ve devam edilmeyecek oyuncularla yollar tam anlamında ayrıldığında Ümit Özat’ın da elinin kesinlikle daha güçlü olacağını söyleyebiliriz. Son hazırlık maçı olan Erzurum maçı gösterdi ki takımda iyi sinyaller var ancak artık belirli bir kadro yapısının gerekliliği şart. Sürekli oyuncu değiştirmek ve arayış içinde olmak ligin başlamasına az bir zaman kala aslında ne kadar doğru bilemiyorum oda Ümit Hoca’nın taktiridir diyelim.

Tabi bu hazırlık maçlarında ve kamp dönemlerinde neredeyse hiç göremediğimiz yeni golcü Antony’ nin de takıma katılmasıyla şüphesiz takım daha da güçlenecektir. Bu arada yine kampa geç katılan Aosman’ın performansı ise yüz güldüren bir durum. Bu oyuncu ilerleyen zamanlarda daha da iyi olacaktır düşüncesindeyim. Diğer yani transferlerde takıma katkı vermeye tam anlamıyla başlarsa o zaman daha farklı bir Adana Demirspor takımı izleyeceğimizi söyleyebiliriz.